Afrika

Tolimoji Kenija — laukinės gamtos oazė

Kenija — Rytų Afrikoje įsikūrusi valstybė. Pastaroji yra viena iš trijų Rytinės Afrikos valstybių, kuri yra išsidėsčiusi ties pusiauju, didžiajame Rifto slėnyje. Kenijoje yra net 25 nacionaliniai parkai ir 23 laukinės gamtos draustiniai, kasmet sutraukiantys tūkstantines turistų minias. Kenija yra nuostabios gamtos peizažų ir įvairios gyvūnijos šalis, kur neaprėpiama Afrikos flora ir fauna klesti natūralioje jai aplinkoje.

Kenija išsiskiria unikalia laukine gamta. Čia gausu balto paplūdimių smėlio ir ryškiaspalvių koralinių rifų. Nacionaliniuose parkuose ir rezervatuose gyvena įvairiausi ekzotiniai laukiniai gyvūnai. Nakuru ežero nacionaliniame parke gyvena šimtai tūkstančių rausvųjų flamingų, Naivaša ežero pakrantėje karaliauja baltieji raganosiai ir žirafos. Masajų Mara nacionaliniame rezervate įsikūrę gepardai, leopardai, tigrai, liūtai bei grakščiosios gazelės ir antilopės. Būtent Kenijoje galite pamatyti visą „didįjį Afrikos penketą“— liūtą, leopardą, buivolą, raganosį ir dramblį. Būtent dėl šios priežasties Kenijoje rengiami pažintiniai safari, kuriuos be galo mėgsta turistai.

Kenija žavi savo etninių grupių gausa ir įvairove. Šalyje yra daugiau nei 40 skirtingų etninių grupių ir klajoklinių genčių. Didžioji dalis gyventojų priklauso bantų ir nilotų tautoms. Visos gentys gyvena pagal savitus papročius ir tradicijas. Daugelis iš jų vis dar gyvena klajoklių gyvenimą, medžioja ir gyvena laukinėje gamtoje. Žymiausios gentys yra išdidūs aukštaūgiai masajai, kikuju, ameru, embu ir kalendžinai.

Valstybei priklauso dalis Viktorijos ežero. Tai — vienas didžiausių gėlo vandens ežerų pasaulyje. Šalia ežero vyrauja nuostabi augmenija, augalija ir gyvūnija. Kenijos klimatas kontrastingas kaip ir pati valstybė. Centrinėje šalies dalyje dienos itin karštos ir sausos — naktys vėsios. Tuo tarpu vandenyno pakrantėje klimatas drėgnas ir karštas. Dėl įvairialypio klimato ir dirvožemio Kenijoje vyrauja milžiniška floros ir faunos įvairovė, kuri džiugina tiek vietinius gyventojus, tiek ir poilsiaujančius svečius.