Architektūra Lietuvoje: namo statyba

Architektūra Lietuvoje tapo viena iš liaudies kultūros sudedamųjų dalių dar XIX amžiuje, kai buvo pradėta domėtis istorine praeitimi. Na, o architektūriniais statiniais buvo pradėta rūpintis XX amžiaus pradžioje. Nors anksčiau architektūra buvo kuriama neprofesionalų, laikams besikeičiant ir technologijoms tobulėjant, šiandieną turime daugybę profesionalių ir visame pasaulyje žinomų architektų, kurie kuria neprilygstamo grožio ir išradingumo statinius. Taigi, jeigu anksčiau miestų, dvarų ir bažnyčių architektūra atrodė gan paprasta ir standartinė, dabar galime didžiuotis moderniais, šiuolaikiškais pastatais.

Ne paslaptis, vienas svarbiausių statinių be kurio negalėtų apsieiti nei vienas gyventojas yra namas. Lygiai taip pat, kaip ir bet kuris kitas statinys, namas privalo būti funkcionalus, atitikti standartinius saugos reikalavimus, o norui esant ir išsiskirti. Modernūs namai suteikia džiaugsmo ne tik patiems namo gyventojams, tačiau ir visiems aplinkiniams. Taigi ką daryti norit turėti tokius namus, kurie patrauks ne tik jūsų, bet ir aplinkinių dėmesį?

Kalbant apie namo išorę, planuoti namo architektūra reikia patikėti šioje srityje nusimanančiam specialistui. Architektas paruoš namo projekto planą, o statybų rangovas jį įgyvendins. Žinoma, norit jog namas būtų ne tik tinkamai projektuotas, tačiau ir įrengtas, reikia pasirūpinti žmogumi, kuris bus atsakingas už namo eksterjerą bei interjerą. Sukurti namo interjerą svarbu ne tik iš jo vidaus, tačiau ir iš išorės. Svarbu žinoti ko norite – vieno, dviejų ar trijų aukštų namo. Taip pat, nuspręsti kokia bus jo apdaila, spalva, stogo danga, pamatai. Danga stogui bei namo apdaila su spalva – sudaro visą bendrą namo vaizdą, taigi visas detales bei elementus rinkitės atsakingai. Keraminiai, betoniniai ar akmens skalūno stogai (pvz: https://www.agmeka.lt/akmeniniai-stogai), tai tik dalis stogo dangų pasirinkimo. Nusprendę kokią stogo dangą rinksitės, nepamirškite jo suderinti ir su namo apdaila. Rekomenduojama jog spalvos derėtų viena su kita.

Pradėjus galvoti apie namo interjerą, nuspręskite kokio gi stiliaus turėtų būti jūsų namai. Na, o jeigu priimti sprendimą patiems yra per sunki užduotis, tai patikėkite interjero dizaineriui. Jis paruoš interjero planą, pasiūlydamas geriausius sprendimus.