Balkonas – puikus architektūrinis sprendimas, tačiau kaip jį apdengti nuo smalsių akių?

Viena vertus, balkono langai yra fantastiškas architektūrinis sprendimas, nes dieną jis suteikia daug šviesos ir yra savotiškas langas į pasaulį, kita vertus, naktį jis tampa gana bauginantis, jei norime jaustis saugiai ir turėti privatumą. Privatumo ir saugumo jausmą gali užtikrinti roletai, užuolaidos, žaliuzės ir kiti dengimo būdai. Tačiau kas šiuo atveju bus geriausia? Kurį balkono langų ir, kai kuriais atvejais, durų apdengimo variantą pasirinkti, kad jis uždengtų visus reikiamus plotus?

Ką pasirinkti platiems langams apdengti?

Balkono langus galima pamatyti praktiškai kiekvienuose namuose. Jie puikiai apšviečia interjerą, optiškai padidina konkrečią patalpą, o tuo pačiu puikiai atrodo fasado išorėje. Tačiau taip pat, patalpos, kurios ribojasi su balkonu, dažnai praeiviams tampa tarsi ant delno.

Labai dažnai miegamuosiuose kambariuose dedami dideli balkono langai, kurių dėka į vidų dienos metu patenka daug šviesos. Svetainėje, jei tai gyvenamasis namas ar kotedžas, aukštas langas dažniausiai būna stumdomų lauko durų pavidalu. Taigi kokį plačių langų uždengimo variantą pasirinkti, kad vakare šviečiančios lempos patalpose išoriniam pasauliui netransliuotų, kas vyksta viduje? Kokius roletus rinktis stumdomoms svetainės durims, kokį sprendimą pasirinkti balkono durims? 

Nestandartiniai balkono langų bei durų išmatavimai

Balkonų langai paprastai yra daug didesni nei tradiciniai langai kitose namo patalpose. Viena iš problemų, kurią čia reikia išspręsti – gana didelis plotas, kurį norima uždengti. Dėl šios priežasties iškyla didelių problemų pasirenkant tinkamą uždangalo tipą. Masinės gamybos produktai šiuo atveju tikrai netiks, nes standartiniai išmatavimai nėra balkonų langų savybė. 

Reikėtų uždangalus gaminti pagal užsakymą. O tokiu atveju galite rinktis iš roletų arba įvairių rūšių užuolaidų. O norint užtikrinti maksimalų privatumą – rinktis šių dviejų sprendimų derinį. Roletus bei užuolaidas galima pirkti internetu: prieš tai pateikite norimus išmatavimus, aptarkite visas kitas detales, tokias kaip dizainas, medžiagos ir pan., ir laukite savo užsakymo įgyvendinimo.

Standartiniai roletai aukštiems langams

Ar galima balkono langams naudoti funkcinius roletus? Jei turite gana standartinį balkono langą, galite pabandyti naudoti įprastus roletus. Juos itin paprasta montuoti, taip pat jie gerai atlieka savo funkciją – patamsina patalpą, jei tik užsisakysite tinkamą šviesai atsparų audinį. 

Roletai tinka ir balkono durims, nes ne tik tvirtai priglunda prie lango, bet ir leidžia laisvai prieiti prie rankenos. Jums nereikia kelti roletų, kad galėtumėte įeiti į balkoną arba lauko terasą ar atidaryti langus. Be to, jūs turite galimybę pasirinkti norimą spalvą, lengvai pritaikomą prie vyraujančio patalpos interjero dizaino. Roletų montavimas yra visiškai paprasta procedūra, todėl papildomų paslaugų užsisakyti tikrai nereikės.

Plisuotos žaliuzės ant balkono durų

Plisuotos žaliuzės yra puikus pasirinkimas, jei norite savo interjere turėti akį traukiančią stiliaus detalę. Jos efektyvios, puikiai tamsina interjerą, o tokių žaliuzių montavimas itin paprastas. Pakanka paruošti langų rėmus, kad tarp jų galėtų laisvai įsitempti lango klostės. 
Kad jau prakalbome konkrečiai apie balkonų duris, verta nepamiršti, kad vasaros metu, kuomet mėgstame duris laikyti praviras, dažnai susilaukiame nemalonių svečių, tokių kaip uodai, musės bei kiti skraidantys vabzdžiai. Roletai, užuolaidos ar žaliuzės, deja, bet nepadės nuo jų apsisaugoti. Tačiau tinklelis balkono durims gali būti puiki išeitis.