Klinkerio plytelės – įdomus dizaino sprendimas

Kurdami namų eksterjerą ir interjerą, dažnai atkreipiame dėmesį į naujausius dizaino sprendimus, pasiūlymus. Namo apdailai naudojama iš ties nemažai medžiagų, viena už kitą geresnių, turinčių daugiau ar mažiau privalumų. Vienas geriausių sprendimų, kurį pasirenka daugelis žmonių – fasado, stogų ar sienų apdengimas imituojančiomis plytelėmis. Įdomesnis ir natūralesnis sprendimas – klinkerio plytelės, naudojamos ne tik eksterjere, bet ir interjere.

Klinkerio plytelių paskirtis

Klinkerio plytelės naudojamos norint įdomiai ir unikaliai dekoruoti dalį namo, vidaus sienas, fasadus, stogus, terasas, grindis ar kitas erdves. Labai dažnai vidaus sienų apdailą su klinkerio plytelėmis pasirenka restoranai, kavinės, kurios nori sukurti autentišką interjerą. Klinkerio plytelės suteikia unikalumo ir išskirtinumo kiekvienai erdvei, kuri yra jomis dekoruota. Reikėtų pridurti, kad klinkerio plytelės naudojamos ir židinio, kolonų ar kitų daiktų puošybai, su jomis gali būti kuriamas ornamentas.

Klinkerio plytelių gamybos technologija

Klinkerio gamybos procesas yra nesudėtingas. Procese naudojamas molis, kuris maišomas su kitomis reikalingomis medžiagomis ir vandeniu. Visa ši masė yra kaitinama aukštoje temperatūroje, todėl pasidaro atspari bet kokiems atmosferos poveikiams, o tai jai suteikia iš ties nemažai privalumų, į kuriuos atsižvelgia žmonės, rinkdamiesi klinkerio plyteles.

Klinkerio plytelių privalumai:

  • Klinkerio plytelės nebijo temperatūrų skirtumų, todėl iš jų gali būti kuriamas namo, daugiabučių ar kitų objektų eksterjeras;
  • Klinkerio plytelės nebijo druskų;
  • Klinkerio plytelės yra ilgaamžės, nebijo neigiamo atmosferos poveikio;
  • Klinkerio plytelės nereikalauja ypatingos priežiūros. Joms išsipurvinus ar išsitepus, plyteles galima nuplauti vandeniu;
  • Klinkerio plytelės sukuria įdomų vaizdą. Pasirinkus plyteles, išpjautas iš plytų, jos atrodys natūraliai, sendintai ir sukurs įdomią kompoziciją.

Klinkeris naudojamas jau daug metų, tačiau net ir dabar žmonės nesibaido šios medžiagos ir ją renkasi norėdami dekoruoti savo namus.

Daugiau apie klinkerio plyteles: https://www.agmeka.lt/