Kodėl verta pasinaudoti architektų paslaugomis?

Nesvarbu ar statote gyvenąmą namą, ar planuojate suprojektuoti tokias savo verslo patalpas, kurios suteiktų solidumo jausmą ir neišdildomą įspūdį klientams, architektų paslaugos, be abejonės, leis pasiekti efektyvesnių ir kokybiškesnių rezultatų. Žinoma, mažesnio namo projektui sukurti, galbūt, užteks vieno architekto paslaugų. Tuo tarpu, kuriant stambesnį verslo projektą, jums tikrai prireiks jums tikrai prireiks visos architektų, inžinierių, dizainerių, konstruktorių ir statybininkų komandos.

Lietuvoje galima rasti tiek su mažesniais projektais dirbančių architektų biurų, tiek išskirtinai gigantiškus projektus kuriančias architektų komandas. Paminėsime keletą garsiausių, itin didelę darbo patirtį turinčių, architektūros paslaugų įmonių: Baltic Engineers, 2L Architektai, Architektų Gildija, 4 Plius architektai, Abacus Architects ir kt. Todėl, įvertinę savo galimybes ir norimus lūkesčius, galėsite be vargo išsirinkti sau tinkamiausią architektą ar visą jų komandą. Mes, tuo tarpu, pateiksime keletą patarimų, kurie padės greičiau ir efektyviau rasti tinkamiausią architektūrinius projektus kuriančią įmonę.

Paiešką pradėkite internete. Ne paslaptis, jog dažnas mūsų vienokios ar kitokios srities paslaugų specialistus renkamės pagal draugų, bendradarbių ar giminaičių rekomendacijas. Tačiau architektūra yra labai vizuali sritis, todėl išties profesionalių architektų tinklapiai bus kokybiško dizaino, malonūs akiai ir lengvai suprantami. Šiuose tinklapiuose visuomet rasite jau atliktus darbus, einamu metu projektuojamų pastatų vizualizacijas, konkursinius darbus. Pastarieji gali būti ir nerealizuoti, tačiau puikiai atspindės archtektų darbo filosofiją. Svarbu žinoti, jog skirtingi architektai specializuojasi skirtingose srityse, t.y. skirtingo pobūdžio ir stiliaus pastatų projektavime. Todėl labai svarbu įvertinti savo poreikius ir lūkesčius, kad pasirinktų architektų specifika juos atitiktų.

Kitas svarbus žingsnis – susitikimas su architektais. Visai natūralu, kad prieš išsirinkdami sau tinkamiausią profesionalių projektuotojų komandą, norėsite susitikti su keletu patikusių įmonių atstovais. Tokie susitikimai padės geriau suprasti ir įvertinti savo lūkesčius ir galimybes, ir, tuo pačiu, įvertinti ar jūsų, ir architektų požiūriai į konkrečią sutampa statybinę situaciją sutampa.

Turėtumėte žinoti tai, jog architektų paieška neturėtų apsiriboti specialistais, kurie yra artimiausiame mieste ar regione. Pastatų, ypač stambesnių objektų, projektavimas ir statymas yra labai atsakinga ir ilgalaikė investicija, todėl geri architektai, kurie suinteresuoti nepriekaištingu rezultatu, yra išties kokybiško ir profesionalaus darbo garantas. Jeigu toliau nuo jūsų projekto vietos įsikūręs architektų biuras gali pasiūlyti glaudų bendradarbiavimą su statybininkais, nuolatinę darbų priežiūrą, tuomet nedvejodami rinkitės juos. Geras rezultatas atpirks bet kokias išlaidas tolimesnei kelionei.