Kodėl verta rinktis čerpes?

Namo statybos – rimtas ir atsakingas procesas, reikalaujantis daug pastangų. Gerų ir kokybiškų medžiagų pasirinkimas – tai faktorius, kuris lemia namo ilgaamžiškumą. Kiekvienas žmogus privalo investuoti ne tik pinigų, bet ir laiko, kad namas būtų tvirtas, o svarbiausia, kad stovėtų daug metų.

Čerpinis namo stogas – daugelio žmonių svajonė, kurią, deja, bet ne vienas išveja iš savo galvos ir renkasi kitokią dangą: šiferinį ar plieninį stogą. Vis dėlto, gerai apskaičiavusi, pagalvojus apie visus pliusus ir minusus, čerpės yra pats optimaliausias pasirinkimas žmonėms, norintiems, kad namas atrodytų gražiai, o kokybė būtų iš ties aukšta.

Čerpes žmonės rinkosi jau seniai, užtenka praeiti Vilniaus senamiesčiu ir pakelti galvą į viršų – stogai pasakoja kelių šimtų metų istoriją. Ta istorija tęsiasi iki pat dabar, nes ir XXI amžiuje čerpės yra naudojamos namo statybose. Čerpių pasirinkimas yra visai nemažas, pačios populiariausios: bituminės, keraminės, betoninės. Kurias rinktis, tai individualaus žmogaus reikalas, nes visos čerpės turi savų privalumų. Žmonės, kurie galvoja savo stogą padengti čerpėmis, turi nuspręsti iš anksto, kokią rūšį rinksis, taip pat pasirinkti formą, šalį, iš kurios jos eksportuotos, gamintojus ir kitas jiems rūpimas detales.

Betoninės čerpės

Betoninės čerpės – jas renkasi žmonės, kurie mėgsta klasikinį dizainą, o jos būtent tam labai tinka. Betoninės čerpės yra tvirtos, ilgaamžės, todėl jomis padengus stogą būsite ramūs, kad jisai bus tvirtas ir patvarus. Betoninės čerpės atlaiko didelį svorį (sniegą, stiprų lietų), todėl nėra baimės, kad stogas įlūš ar kitaip susigadins. Betoninių čerpių danga atspari temperatūrų skirtumams, todėl vasarą name bus vėsiau, o žiemą šilčiau. Daugiau apie šias čerpes: http://www.agmeka.lt/betonines-cerpes

Keraminės čerpės

Keraminės čerpės yra gaminamos iš ekologiškos medžiagos – karjeruose iškasto molio ir kalkakmenio bei vandens. Medžiaga yra tvirta ir ilgaamžė, čerpės pasižymi atsparumu garsui, rūgščiam lietui, yra nedegios. Temperatūrų svyravimai keraminėms čerpėms yra nebaisūs.

Bituminės čerpės

Žmonės bitumines čerpes renkasi dėl jų lengvo montavimo, estetiškos išvaizdos. Kiekvienas gali rinktis iš gausaus čerpių spalvų asortimento. Bituminės čerpės yra ilgaamžės, lanksčios, temperatūrų skirtumo kaip ir keraminės bei betoninės čerpės taip pat nebijo.

Jeigu trūksta informacijos, pasiteiraukite čerpes parduodančių įmonių apie jų privalumus ir skirtumus, taip bus lengviau nuspręsti kurią dangą pasirinkti.