Kokiomis programomis dirba šiuolaikiniai architektai ir inžinieriai?

Šiais laikais architektai bei inžinieriai darbus atlieka kur kas paprasčiau nei tek pagalvoti. Jeigu anksčiau šių profesijų atstovai kasdien braižydavo didelius brėžinius, kurie reikalavo ne tik laiko, tačiau dažniausiai glumino ir netikslumu, tai šiais laikais darbų atlikimui galima naudoti inovatyvią įrangą, kuri darbus ne tik supaprastina, tačiau ir pagreitina, patikslina, sukonkretina.

O juk statybų sektoriuje tai yra labai svarbu.

Kuriant projektus naudojamos pažangiausios sistemos, kurios padeda pasiekti maksimalų tikslumą. Šiuo metu dažniausiai šios srities specialistai naudoja BIM programinę įrangą(angl. BIM software), kuri padeda greitai kurti ne tik dvimačius, tačiau ir trimačius projektus.

Systemair sistema padeda sukurti techninius bei geometrinius objektus, kurie gali būti perteikiami CAD brėžiniuose, o pastarieji – kiekvieno inžinieriaus bei architekto darbo dalis.

Apskritai pasirenkamos tokios programos, kurių vardas yra žinomas ir pripažįstamas, kadangi tai garantuoja kokybę ir svarbiausia – tikslumą.

Ir nors Autodesk AutoCAD vis dar išlieka pačia populiariausia galimybe, tačiau atsiranda vis daugiau naujų sistemų, kurios bando konkuruoti ir tuo pačiu pasiūlyti šių sferų specialistams pažangesnes ir tuo pačiu puikiai funkcijas atliekančias sistemas. Vis daugiau dėmesio yra skiriama automatizavimui, kadangi tai padeda sutaupyti daug laiko.

Pavyzdžiui, Autodesk Revit suteikia galimybę koregavus vieną projekto komponentą – automatiškai pakeisti ir tuos, kurie susiję su šiuo elementų grandinėje. Taip fiziškai nereikia inžinieriui pačiam koreguoti kiekvieno elemento, kiekvienos smulkmenos. O jas tvarkyti yra būtina, kadangi be jų – netikslus projektas lemia ir netikslias statybas.

BIM  programos taip pat vertinamos ir dėl 3D modeliavimo galimybių. Tai ne tik patogus, tačiau paprastas būdas vizualiai parodyti klientams pastato galimybes ir tuo pačiu padaryti tai patraukliai. 

Ne veltui teigiama, kad BIM programos labiausiai rekomenduojamos didelėms  įmonėms, kurios dirba su dideliais projektais. Kadangi šios programos galimybės yra neribotos, elementų pasiūla plati, o grafiniai objektai atrodo puikiai, net gali būti animuoti – sistema puikiai pasitarnaus.

Nors viskas keičiasi, tačiau praktika rodo, kad lietuviai vis dar renkasi laiko patikrintas ir vardą pelniusias programas.