Jungtiniai Arabų Emyratai

Jungtiniai Arabų Emyratai — nuostabaus grožio šalis Artimuosiuose Rytuose. Šios valstybės istorija nėra labai sena. Jungtiniai Arabų Emyratai susiformavo XIX a. kaip britų kolonijinės politikos pasekmė. Iki tol teritorija buvo neatsiejama istorinio Omano regiono dalis.

Jungtiniai Arabų Emyratų istorija labai spalvinga. Pasirodo, XVI a. teritorijoje klestėjo piratai, dėl to ši vieta buvo pavadinta Piratų krantu. Būtent tuo metu ir pradėjo formuotis smulkūs emyrai iš kurių laikui bėgant susiformavo dabartinė valstybės teritorija. XIX a. Pabaigoje XX a. viduryje, po inirtingų ginčų ir ilgamečių santykių aiškinimosi su Didžiąja Britanija septyni emyratai, vadovaujant Abu Dabiui, suformavo tarpusavio sąjungą ir paskelbė savo nepriklausomybę. Taip gimė Jungtiniai Arabų Emyratai.

Šiuo metu Jungtiniai Arabų Emyratai yra viena turtingiausių Artimųjų Rytų valstybių. Ją sudaro septyni emyratai, kuriuos valdo 7 absoliučią valdžią turintys emyrai-šeichai. Į JAE kasmet atvyksta didelis srautas turistų. Moderniausi kurortai, balto smėlio paplūdimiai, nepakartojamo grožio dirbtinės salos ir unikali architektūra sukviečia daugybę žmonių iš viso pasaulio. Jungtiniai Arabų Emyratai garsėja ir stipria ekonomika, kurios pagrindiniai elementai yra nafta ir intensyviai vystoma turizmo sritis.

Jungtiniai Arabų Emyratai – musulmoniškas kraštas. Čia griežtai laikomasi islamo religijos principų, todėl ir turistai atvykę čia papramogauti turėtų žinoti keletą svarbių dalykų. Visuose septyniuose emyratuose negalima pasirodyti viešumoje su atvira, provokuojančia apranga. Paplūdimiuose draudžiama degintis nuogiems, o maudymosi kostiumėliai turi būti uždaresni. Draudžiamas arabų vyrų ir moterų fotografavimas, nes tai prilygsta didžiausiam įžeidimui, kuris gali būti baudžiamas kalėjimu arba deportavimu iš šalies. Dėl musulmoniškų papročių į Jungtinių Arabų Emyratus nederėtų vykti jei Ramadano laikotarpiu. Tai šventasis musulmonų periodas, kurio metu nevalgoma ir negeriama tol, kol pateka pirmoji žvaigždė. Ramadano metu niekas, įskaitant ir turistus, negali valgyti, gerti ar rūkyti  viešoje vietoje. Taigi, vykstant į  Jungtinius Arabų Emyratus vykti tikrai verta, bet reikia nepamiršti, kad šis kraštas yra išsaugojęs savitas tradicijas, kurių privalo laikytis visi.