Susipažinimas su Artimųjų Rytų istorija

Šis magiškas ir istorija turtingas kraštas žavi daugumą istorikų ir keliautojų. Vieniems jis patinka dėl savo kultūrų įvairovės – tautybių ir tikėjimo krypčių katilo.  Kiti domisi moderniais laikais – Persijos įlankos šalių iškilimu, kruizais bei moderniais architektūros paminklais. Pateiksime kelis naudingus šaltinius kaip susipažinti su šiomis šalimis.

Naudinga informacija nepaliekant namų komforto

Norintiems geriau praplėsti savo suvokimą apie Artimuosius Rytus, rekomenduojame skirti laiko pasidomėti tiesiog namuose. Tai galite padaryti skaitydami knygas. Istorinės knygos apie įvairias to regiono šalis padės susipažinti ir suprasti kontekstą. Viduramžiais tai buvo vienas iš iškiliausių regionų, pasižymėjęs savo pažanga medicinoje, karyboje bei architektūroje. Geopolitiškai, prieš prasidedant kryžiaus žygiams, tai buvo stipriausias kraštas, vedamas įvairių iškilių dinastijų. Daugiau galite perskaityti tiek ir bendrinėse dalykinės literatūros knygose, tiek ir specifinėse – apie tam tikrų šalių istoriją. Jei nenorite pirkti knygų, galite paieškoti informacijos YouTube. Yra daug su istorija susijusių kanalų anglų kalba, kurie ilgu formatu – 2-3 valandų ilgio vaizdo įrašais – pasakoja apie šalių pakilimus ir nuopolius, svarbiausius įvykius.

Neišdildomi potyriai keliaujant

Tiems, kurie nori viską patirti, pažinti vietinę kultūrą ir mano, kad kulinarija yra svarbi istorijos dalis – būtina nuvykti į Artimuosius Rytus. Ekonominių skrydžių dėka, nebūtina leisti daug pinigų ir keliauti į Persijos įlankos šalis. Galima aplankyti ir piniginei draugiškesnes šalis – Libaną, Turkiją, Tunisą, Egiptą. Kiekviena šalis turi savų privalumų ir visai nebūtina važiuoti tik į kurortus. Kur kas naudingiau nuvykus aplankyti miestus, pasisamdyti profesionalias gido paslaugas ir sužinoti apie miesto, šalies raidą, istoriją, kultūrą. Tas pats vietinis gidas galėtų rekomenduoti ir kokias maitinimo įstaigas aplankyti. Taip pat, į kokius renginius ar vietas mėgsta lankytis vietiniai, kurias dažniausiai praleidžia turizmo agentūros.

Tikimės, kad šie paprasti, daug kam žinomi, bet vertės nepraradę būdai padės geriau susipažinti su Artimaisiais Rytais. Ir, žinoma, prieš keliaudami susipažinkite su situacija – ar reikia vizų, kokia vietinė kultūra – kas vertinama palankiai ar nepalankiai.