Garsiausi Rusijos rašytojai

Jeigu greitu metu planuojate skrydį į Rusiją ir esate literatūros mylėtojas, verta susipažinti ar prisiminti tai ką žinojome apie garsiausius rusų rašytojus.

  • Aleksandras Puškinas (1799-1837). Pirmasis didis Rusijos poetas, davęs pradžią moderniajai rusų literatūrai ir išvedęs ją į Vakarų Europos kontekstą. Tiek gyvenime, tiek kūryboje nesitaikstė su bet kokia nelaisve. Ankstyvojoje kūryboje Puškinas – maištingasis romantikas (ištremtas į Pietus sukuria poemas, atnešusias jam poeto šlovę). Puškinas romantinės poemos pradininkas. “Eugenijus
  • Oneginas” – pirmasis rusų romanas apie dramatišką meilę – autobiografiškas, kelia garbės, gyvenimo prasmės klausimus. Vėlesni Puškino kūriniai istorinėmis kelia laisvės ir paklusnumo, lemties ir laimės klausimus.
  • Fiodoras Dostojevskis (1821-1881). Šio rašytojo kūryba sunkiai išmatuojama ir apibrėžiama – nuo moralinio dugno, slapčiausių žmogaus sielos ir mąstymo gelmių bei nežabotų aistrų, dvasinių aklaviečių iki gėrio, tiesos, grožio idealų. Dostojevkis didis psichologas ir filosofas, sugebėjęs giliai prasiskverbti į žmogaus prigimtį ir tikroviškai atskleisti subtiliausias žmogaus sielos būsenas, mintis, poelgių motyvus.
  • F. Dostojevskį išgarsino romanai ,,Idiotas”, ,,Lošėjas”, ,,Demionai”, ,,Broliai Karamazovai”, ,,Pažemintieji ir nuskriaustieji” ,,Nusikaltimas ir bausmė” ir kt.
  • Antonas Čechovas (1860-1904). Rašytojo kūryba pasakoja nelaimingą ir kenčiantį žmogų kadienybėje. Jo kūrinių herojai dažnai gyvena monotonišką, pilką, nuobodų gyvenimą, sukasi įprastoje rutinoje, kurią kartais netikėtai sujaukia dramatiškos, neretai tragikomiškos patirtys, atveriančios didžiuosius būties klausimus, skatinančios ieškoti gyvenimo poezijos ir grožio. Tokie žymūs Čechovo kūriniai, kaip apsakymai ,,Nuobodi istorija”, ,,Namas su mezoninu”, “Jonyčius”, “Dama su šuniuku”, “Žmogus futliare”, apysaka ,,Palata nr.6”, dramos “Žuvėdra”, “Vyšnių sodas”, “Dėdė Vania”, “Trys seserys”, išgarsino rašytoją visame pasaulyje.
  • Levas Tolstojus (1828 – 1910) kūryboje – tiek grožinėje, tieks publicistikoje – drąsiai kėlė aštrius nelygybės klausimus, kritikavo ne tik valstybines institucijas, bet ir bažnyčią, drąsiai ieškojo kelių žmonijos laimei pasiekti. Kaip rašytojas pripažinimo sulaukė savo didžiaisiais prozos veikalais – romanu “Ana Karenina”, epopėja “Karas ir taika”. Tolstojui rūpi žmogaus ir tautos likimas istorijos pervartose. Jo romanų herojai džiaugiasi ir liūdi, pralaimi ir džiaugiasi pergale, rezignuoja ir kovoja dėl savo laimės.

Norite susipažinti su įspūdinga Rusijos bei jos rašytojų istorija iš arčiau? Nepraleiskite galimybės nukeliauti į šią nuostabią šalį. Pigūs lėktuvų bilietai į Maskvą, Rusiją yra puiki galimybę keliauti itin patogiai ir greitai.