Garsiausios asmenybės, kilusios iš Paryžiaus

Apie Paryžių yra sukurta šimtai filmų, parašyta dar daugiau knygų. Šio miesto simboliai kaip Paryžiaus bokštas ar Luvro piramidė visados guli kai kurių žmonių kišenėse kaip raktų pakabukai ar yra jų namuose kaip magnetukai ant šaldytuvo. Jei ir jums patinka kaupti detales ir įdomius faktus apie šį miestą, verta sužinoti, kurios garsios asmenybės yra kilusios iš Paryžiaus. Nusipirkę skrydį į Paryžių galėsite pajusti dvasią miesto, kuriame jos gyveno.

  • A. Gustave Eifel. Prancūzija yra vienintelė šalis, turinti 300 metrų vėliavos stiebą. Garsusis Eifelis nebuvo toks garsus iki šio statinio. Iki jo pastatymo jis buvo tiesiog chemikas, o vėliau projekto vadovas statant geležinkelių tiltus.
  • Brigitte Bardot. Ją žinome iš klasikinių prancūzų filmų. Ši nuostabaus grožio mergina savo gyvenime užsiėmė viskuo – pradžioje modeliavo, vėliau pasirodė didžiajame ekrane 1952-ųjų metų filme „Le Trou Normand“. Vėliau Bardot visiškai persiorientavo į aktorės karjerą, o po to ir uždainavo su garsiuoju Serge Gainsbourg.
  • Charles Pierre Baudelaire. Tai vienas garsiausių prancūzų poetų. 19 amžiuje jis įkvėpė ne tik visus savo miesto menininkus, bet ir Europą.
  • Claude Monet. Impresionizmo meno kryptis gimė Prancūzijoje, o Monet buvo vienas judėjimo atstovų ir pradininkų. Jo darbus rasite bene kiekviename pagrindiniame Paryžiaus muziejuje.
  • Claude-Achille Debussy. Šis kompozitorius dar ir šiandien skamba daugelio muzikos mylėtojų grotuvuose. Jo sonetai ir kūriniai pianinui 19 amžiuje buvo gaivus gūsis visoje Paryžiaus muzikos scenoje.
  • Coco Chanel. Iš Paryžiaus kilo ir bene garsiausia pasaulio mados kūrėja ir diktuotoja Chanel. Nors ši asmenybė gimė Paryžiaus užmiestyje gyvenančioje vargingoje šeimoje, o vėliau buvo įvaikinta. Galiausiai ilgo darbo ir aplinkinių gerumo dėka ji pasiekė karjeros aukštumų.
  • Edith Piaf. Koks Paryžius be talentingosios ir ekstavagantiškosios daininkės Piaf. Jau pi pirmo pasirodymo viename miesto klubų, Edith tapo viso Paryžiaus ir pasaulio sensacija.

Kelionė į Paryžių

Jūs nekantraujate susipažinti su Paryžiumi bei jį garsinusiomis ikonomis? Kelionė į Prancūziją pavasario ar vasaros metu yra puikus pasirinkimas. Jūs ne tik pamatysite skaidriomis spalvomis nusidriekusias gatves, parkus, bet pajusite ir tikrąją Prancūzišką dvasią bei lengviau pažinsite miesto tradicijas. Pigūs bilietai į Paryžių jau laukia jūsų!