Garsios asmenybės, kilusios iš Danijos

Jau suplanavote savo atostogas? Gal šių atostogų metu žadate skristi į Daniją? Tuomet laukia puikus laikas vienoje geriausių Europos šalių. Danijoje nėra taip brangu kaip Švedijoje, čia gausu pramogų, o ir danai yra laimingi ir linksmi žmonės, tad liūdna šioje šalyje nebus. O kad kelionė į Daniją būtų įdomesnė, verta pasidomėti įdomiais faktais apie ją. Čia siūlome susipažinti su iš Danijos kilusiomis garsiomis asmenybėmis – aktoriais, rašytojais, kitų sferų žymiais žmonėmis.

  • Hans Christian Andersen. Šį autorių žino net ir maži vaikai. Tiksliau, ypač jie, nes dar ir šiandien dauguma tėvų savo vaikams skaito būtent Anderseno pasakas. Jos ryškios, žadinančios vaizduotę ir nepamirštamos net ir praėjus vaikystei.
  • Soren Kierkegaard. Šį mąstytoją ir rašytoją geriau žino akademinės srities žmonės. Kierkegaard‘as buvo žymus filosofas, artimas kiek garsesniam A. Kamiu ir taip pat svarstęs apie egzistencializmą.
  • Lars von Trier – tai unikalus ir ne kiekvienam suprantamas bei prieinamas režisierius. Jo filmai itin vertinami kino kritikų ir kitų gilaus kino mylėtojų, tačiau įprasto skonio žiūrovą šio režisieriaus filmai gali ne juokais priversti šlykštėtis.
  • Scarlett Johansson – ši garsi aktorė gimė jau New Yorke, tačiau jos tėvas – gryas danas. Jos daniška kilmė iš karto matosi dėl šviesių ir patrauklių veido bruožų. Ne veltui danės yra vienos gražiausių moterų.
  • Nikolaj Coster-Waldau. Šį aktorių žinos kiekvienas, žiūrintis serialą „Sostų karai“. Nors aktorius vaidinęs ir danų kine, tačiau būtent garsiajame seriale atliekama jo rolė tapo didžiausiu šūviu į karjeros aukštumas.
  • Anna Karina. Šią senų filmų aktorę geriau žinome iš prancūzų kino, tačiau savo gyvenimą ir karjerą Karina pradėjo tėvynėje Danijoje.

Domina pigūs lėktuvų bilietai į Kopenhagą, Daniją? Nepraleiskite progos nuskristi į šią didingą šalį dar šį pavasarį ar vasarą. Čia galėsite susipažinti su garsių žmonių, kilusių iš Danijos istorijomis.