Garsūs žmonės, kilę iš Norvegijos

Norvegija garsėja ne tik puikia šalies ekonomika, ekologija, gražiais žmonėmis ir puikia švietimo bei auklėjimo sistema. Tai šalis, kurioje augo ir kūrė ne vienas garsus žmogus. Taip pat nemaža dalis norvegų iškeliavo už Atlanto ar į kitas Europos šalis ir ten sukūrė šeimas, kuriose vėliau gimė šiandien mūsų mėgstami aktoriai, rašytojai, muzikantai.

  • Edvard Munch – šis garsus dalininkas yra grynakraujis norvegas, gimęs ir augęs bei kūręs Norvegijoje ir tik vėliau persikėlęs į Paryžių. Jo meno kūriniai dar ir šiandien laikomi kultiniais paveikslais, apvertusiais aukštyn kojom meno pasaulį.
  • Henrik Ibsen – ši asmenybė – tai garsus dramaturgas, kuris senąją dramaturgiją sugriovė iš pamatų ir tapo šiuolaikinio teatro pradininku. Jo kūryba pasižymėjo tuo, jog kūrė dramas apie tikrą ir realų pasaulį, o ne idealizuotas fantazijas. Todėl jo dramos sukrėsdavo žiūrovą.
  • Marilyn Monroe – ne visiems žinoma, kad Marilyn Monroe galėjo būti norvegų kilmės. Tai dar nėra patvirtina, bet norvegai jau džiaugiasi šiuo gandu ir šalyje tarp Stavanger ir Bergen miestelių turi pastatę jos statulą.
  • Roald Dahl – šis autorius sukūrė garsųjį kūrinį „Čarlis ir šokolado fabrikas“, „Matilda“ bei kitų kūrinių, kurie yra žinomi ir kaip istorijos vaikams, ir kaip ekranizuoti filmai. Jo tėvai buvo norvegai.
  • Matt Groening – kiekvienas šią pavardę matome kas kartą baigę žiūrėti Simpsonų seriją – ji pasibaigus filmukui išnyra pati pirma, nes tai filmuko kūrėjo pavardė. Be Simpsonų Matt Groening yra sukūręs ir Futuramą.
  • Paris Hilton – ne visiems žinoma, kad Paris Hilton senelis užaugo netoli Oslo. Nenuostabu, iš kur ši įžymybė gali pasigirti mėlynomis akimis ir šviesiais plaukais.
  • Renee Zellweger – šios garsios aktorės motina buvo Finnmark gyventoja, kuri sutiko palei Norvegijos šiaurę laivu keliaujantį būsimą aktorės tėvą.

Visada svajojote skristi į Norvegiją bei susipažinti su ją garsinančių žmonių istorija? Skrydis į Norvegiją pavasarį ar vasaros metu yra ypač ypatingas. Esant šiltam orui, čia ne tik susipažinsite su šalies garsiausiomis asmenybėmis bei jų istorija, tačiau ir neprilygstama gamta. Pigūs lėktuvų bilietai į Oslą, Norvegiją gali būti jūsų jau šiandien!