Mongolija

Mongolija — nuostabaus grožio valstybė Azijoje, įsikūrusi tarp didžiųjų žemyno gigančių Rusijos ir Kinijos. XII a. pabaigoje keletą klajojančių mongolų genčių suvienijo Čingischanas. Šis žymusis mongolų vadas ir strategas subūrė stiprią kariuomenę ir palaipsniui užkariavo visą Aziją. Mongolai buvo nepralenki. Jie baugino ne tik priešus, bet ir kaimynines žemdirbių tautas, kurias nesunkiai pavergė. Valdant Čingischanui buvo sukurta didžiulė Mongolų imperija, nusidriekusi nuo Kaspijos jūros iki pat Ramiojo vandenyno.

Šiomis dienomis Mongolija yra parlamentinė demokratinė respublika, turinti savo konstituciją ir prezidentą, kuris ir valdo šalį. Nors Mongolija yra didelė pagal savo plotą, tačiau gana retai apgyvendinta valstybė. Šalyje gyvena vos 2,8 mln. žmonių.

Mongolija daugelį pakeri nuostabia įvairialype gamta: čia vyrauja stepės, kalnai, gausu upių ir ežerų, didelė gyvūnijos ir augmenijos įvairovė. Mongolija laikoma pačia jauniausia pasaulio šalimi, mat čia kasmet gimsta daug vaikų. Anot statistikos, vienam berniukui vidutiniškai tenka trys ar net keturios mergaitės.

Daugeliui Mongolija asocijuojasi su klajoklių gentimis, ir tai nėra klaidinga asociacija. Beveik 30 procentų šalyje gyvenančių žmonių yra klajokliai, gyvenantys stepėse ir ganantys gyvulius. Klajokliai, išsaugoję savo pirmykštį gyvenimo būdą, paklūsta atšiaurios gamtos sąlygoms ir keletą kartų per metus, susikrovę savo nedidelę buitį, iškeliauja ieškoti ganyklų ir ežerų.

Mongolai itin gerbia tradicijas. Tradiciniai tautiniai rūbai iki šiol mielai dėvimi. Svarbi tradicinio kostiumo dalis yra delo — ilgas sujuosiamas apsiaustas. Vyriški delai siuvami iš veltinio, o moteriški — iš šilko. Mongolai neįsivaizduoja savo gyvenimo be žirgų. Tai neatsiejama jų gyvenimo dalis. Arklys yra pagrindinė transporto priemonė, ir vienas iš maitinimosi šaltinių (mongolai geria kumelių pieną). Viena didžiausių pramogų Mongolijoje yra raitelių varžybos, kuriose dalyvauja ne tik suaugę vyrai, bet ir berniukai. Taigi, jei esate ištroškę nuotykių ir norite pajusti tikrąją klajokliško gyvenimo dvasią, būtinai aplankykite Mongoliją!