Apsipirkinėjimas Lenkijoje vis dar populiarus

Kiekvieną šventinę dieną Lietuvoje ar net ir įprastą savaitgalį atsidūrę Lenkijoje pamatytume prekybos centrų aikštelėse išsidėsčiusius automobilius lietuviškais numeriais. Lietuviai skrenda į Lenkiją apsipirkinėti net ir nuo tų laikų, kai dar nebuvo įvestas euras. O ir lenkiškomis prekėmis lietuviai nesiskundžia. Čia ypač apsimoka pirkti pieno produktus, sūrius, mėsą. Lietuvoje šios prekės brangsta metai iš metų.

Už 50 eurų Lietuvoje užtenka tik nusipirkti porai maišelių būtiniausių prekių arba produktų dviems dienoms, jei iš jų maitinasi viena šeima. O Lenkijoje už tokią sumą žmonės įsigyja daug mėsos, žuvies, kitų šviežių maisto produktų.

Pas kaimynus lietuviai keliauja net ir iš tokių miestų kaip Klaipėda, Šiauliai. Žinoma, keliaujant apsipirkti iš toli, reikia tai daryti protingai. Pirmiausiai pasiruoškite apsipirkti visam mėnesiui, juokai juokais, bet gerai apskaičiuokite, kiek visko tilps į šaldymo kamerą ir ją gerai “aprūpinkite” mėsa bei kitais šaldomais produktais.
Taip pat geriausia automobiliu keliauti dviems šeimoms, visas prekes kaip nors tikrai sutalpinsite, o degalai atsieis perpus pigiau.

Ne tik maistas Lenkijoje pigesnis. Patyrusiems lietuvių “apsipirkinėtojams” šioje šalyje smagu pigiau nusipirkti ir kosmetikos priemones, higienos reikmenis, buitines prekes, valiklius, net saldumynai yra pigesni. Gera naujiena ir daug medikamentų vartojantiems žmonėms – Lenkijos vaistinėse galima kartais ir perpus pigiau įsigyti brangių vaistų. O lietuviški receptai galioja ir Lenkijoje.

Priežastis, kodėl Lenkijoje pigesni produktai – tai PVM mokestis. Lenkijoje jis daug mažesnis nei Lietuvoje, todėl automatiškai mažiau sumokama už produktus. Dažniausiai čia apsipirkti keliaujantiems lietuviams ne tik atsiperka kelionė, bet ir susitaupo pinigų.

Prognozės teigia, jog Lietuvoje artimiausiu metu kainos tikrai nemažės, tačiau galbūt nustos kilusios. Taip pat vilties galime tikėtis iš didesnių atlyginimų. Tačiau artimojoje ateityje lietuvių eilės Lenkijos prekybos centruose tikrai nemažės.

Esate įsitikinę jog tam tikrus produktus Lenkijoje nusipirksite ženkliai pigiau? Pigūs lėktuvo bilietai į Varšuvą, Lenkiją yra viskas ko reikia įsimintinai kelionei. Apsipirkite ir tuo pačiu pamatykite šią nuostabią šalį. Du viename – tai puikus žodžių junginys, apibūdinantis tokio tipo kelionę.