Įdomioji Portugalijos istorija

Nesvarbu ar jūsų laukia atostogos ir kelionė į Portugaliją lėktuvu ar automobiliu pro aplinkines šalis, šioje šalyje tiesiog privalote pabūti ilgiau ir susipažinti su Portugalijos istorija, kultūra, menu, architektūra. Tai ne tik ta šalis, kurioje jūsų laukia šiltas ir jaukus poilsis prie pat jūros, bet ir pažinimo kupini nuotykiai.

Dauguma žino, kad Portugalija, kaip ir Ispanija buvo didžiųjų pasaulio atradimų iniciatoriai. Šios šalys turėjo geriausius laivus, kuriais plaukdavo ieškoti naujų pasaulio šalių, esančių Atlanto ar Ramiajame vandenyne.

1494 metais buvo pasirašytas Tordesilos sutartis, kuri patvirtino, kad Portugalijai priklauso viso pasaulio rytai, tai reiškė – Braziliją, Afriką, Aziją. Ir Portugalijos Imperija buvo pirmoji faktiška imperija pasaulyje!

Kitas įdomus faktas, Portugalų kalba yra oficiali kalba net 9 pasaulio šalyse: Angoloje, Brazilijoje, Cabo Verde, Guine-Bissau,  Mozambike, Portugalijoje, Sao Tome e Principe bei Timor Leste.

Portugalija yra seniausia šalis Europoje. Taip – dabartinės šalies sienos nesikeitė nuo pat 1139 metų.

Taip pat šioje šalyje yra pats seniausia knygynas. 1732 metais Lisabonoje atsidarė Bertrando knygų parduotuvė, veikianti iki šiol.

Įdomus faktas- Portugalijoje pagaminama 70 proc. visų pasaulyje kamščių vynui. Pagrindiniai kamštinės medžiagos importuotojai yra Vokietija, Didžioji Britanija bei JAV.

Portugalijoje taip pat yra vienas seniausių Europos universitetų. 1290 metais atsidaręs Coimbros universitetas vis dar veikia ir šiandien.

Ar žinojote, kad Portugalijoje yra pats ilgiausias tiltas Europoje? Vasko da Gama tiltas yra 17 kilometrų ilgio.

Portugalija ir Anglija turi patį seniausią diplomatinį paktą pasaulyje. Tai 1373 metais pasirašytas dokumentas, kuris dar ir šiandien nurodo abiem šalims ginti vienai kitą karo atveju.

Tai tik kelios iš daugelio priežasčių, kodėl kelionė į Portugaliją lėktuvu yra geriausia, ką galite nuveikti per šias atostogas.