Įdomūs faktai apie Prancūziją

Kiekvienas žino tą Prancūziją, kuri kvepia ką tik iš orkaitės ištrauktais kruasanais, sezamu apibarstytomis bagetėmis ir yra lyg pažadėtoji žemė visiems pasaulio menininkams. Tačiau jei skrendate į Prancūziją tik su tokia nuomone apie šalį, tai tikrai trukdys patirti šią šalį tokią, kokia ji yra. O Prancūzija yra daug įvairesnė už tai, ką įsivaizduojame iš romantinių filmų. Ir tai įrodo net jos istorija, kuri yra labai spalvinga. Štai įdomūs faktai apie Prancūziją, paversiantys jūsų kelionę į šią šalį daug turiningesne.

  • Prancūzija yra pati populiariausia pasaulyje kelionių kryptis. 2014 metų pasaulio turizmo organizacijos duomeninis, šioje šalyje buvp atvykę jau beveik 84 milijonai lankytojų.
  •  Luisas XIX buvo Prancūzijos karalius tik 20 minučių po pokarūnavimo – tai trumpiausias valdymo laikotarpis visame pasaulyje. Karalius buvo karūnuotas, bet po to nusprendė atsisakyti savo karūnos ir perleisti ją savo sūnėnui.
  •  Prancūzų armija buvo pirmoj pasaulyje armija, pradėjusi naudoti kamufliažą.1915 metais pirmojo pasaulinio karo metu jie ir dėvėjo kamufliažines uniformas.
  • Prancūzijoje tu gali vesti mirusį asmenį. Pagal šalies įstatymą kai kuriais atvejais gyvasis gali susituokti su mirusiuoju, tačiau tik tuo atveju, jeigu velionis prieš pat mirtį turėjo intencijų susituokti su gyvuoju. Romantiška ar ne?
  •  Visai neseniai Prancūzija tapo pirmoji šalis pasaulyje, šalyje uždraudusi prekybos centrams išmesti pasibaigusio galiojimo maistą. Šis turi būti atiduotas maisto bankams ar labdaroms, kur maistas padalijamas benamiams ar kitiems sunkiai besiverčiantiems.
  •  Šalies radijo stotyse leidžiama muzika turi būti bent 40 procentų prancūziška. Taip pat reikalaujama, kad pusė leidžiamos muzikos būtų ne senesnė nei pusė metų.

Nekantraujate nuvykti į Prancūziją? Pigūs lėktuvų bilietai į Paryžių, Prancūziją yra puikus būdas nukeliauti greitai ir nebrangiai.