Ispanijos užkariavimai ir praradimai

Ispanija – tai turtingos istorijos šalis. Ji nuo seniausių laikų smarkiai plėtė savo teritoriją visame pasaulyje. Juk vien dėl Ispanijos užkariavimų buvo atrasta Amerika ir šiandienos pasaulis suvokiamas taip, o ne kitaip.

Jeigu domitės kelione į Maljorką ar kitą Ispanijos šalį ar jai priklausančią salą, be galo įdomu pasidomėti šios šalies istorija. Juk kiekviename Ispanijos kampelyje galima pajausti istorinę šios šalies dvasią. Kad kelionė į Maljorką ar kitą atostogų vietą Ispanijoje būtų ne tik maloni, bet ir įdomi, štai keli įdomūs faktai apie Ispanijos užkariavimus ir praradimus:

– Ispanų imperija buvo viena didžiausių imperijų visame pasaulyje ir pati pirmoji kolonijinė imperija.
– Imperija apogėjų išgyveno XVI- XVII a. , kai buvo stipriausia valstybė ekonomine prasme, ir XVIIIa., kai jos teritorija buvo didžiausia per visą šalies istoriją.
– Ispanijos imerija išaugo ir dominavo pačiame „tautų užkariavimo“ įkarštyje, kai visą pasaulį naršė keliautojai, atradę vis naujas šalis.
– Ispanai šiuo laikotarpiu užkariavo visą Meksiką, Kalifornijos ir Floridos regionus Amerikoje, Inkų imperiją, Filipinus.
– Ispanijos nuosmukį lėmė prasidėję konfliktai su Anglija. Taip pat ispanų laivus nuolatos puldinėjo piratai, o pati šalis kentėjo nuo maro, todėl išseko ekonomiškai ir politiškai.
– Ispanijos priešai rėmė šios šalies užimtus Nyderlandus, kurie siekė nepriklausomybės, todėl šios vieningos jėgos XVII a. pradėjo silpninti galingąją Ispanijos imperiją.
– XIX a, Ispanų imperija praktiškai išnyko. Pasaulyje iškilo Anglija ir Prancūzija. Net Amerikoje šalys suskubo skelbti nepriklausomybę nuo Ispanijos.
– Dėl tokios didingos Ispanijos istorijos visame pasaulyje po buvusias šios šalies kolonijas yra paplitusi ispanų kalba, kuria kalbama šiandien kitoje Atlanto pusėje – Lotynų Amerikoje bei Meksikoje. Taip pat ispanai buvo tie, kurie savo imperijos laikais į Europą atvežė įvairių augalų rūšių iš naujojo pasaulio.