Neblėstantis karšto oro balionų patrauklumas

Kai 1783 m. Markizo d’Arlandeso ir Pilatro de Roziero atliko pirmąjį pilotuojamą skrydį balionu, šį įvykį stebėjo tūkstančiai žmonių. Nuo neatmenamų laikų žmonės plūdo stebėti nutrūktgalviškų nuotykių, tikėdamiesi išvysti kaip išvengiama mirties ar net mirtį sukeliančius veiksmus. Nuo pat pradžių aeronautika buvo paversta ir viešu spektakliu, bei finansiškai išnaudojama, taip išliko ir iki šiol.

XIX a. karšto oro balionai buvo puošnūs ir įspūdingi. Toliau pateikiamas balionininko Džeimso Sadlerio dvidešimt pirmojo pakilimo aprašymas parodo, kiek daug darbo buvo įdėta siekiant pritraukti visuomenės dėmesį. 

J. Sadlerio 40 pėdų aukščio ir 36 pėdų skersmens purpuriniais ir auksiniais dryžiais margaspalvis balionas buvo visiškai pripildytas vandenilio dujomis, o tai buvo daug laiko reikalaujantis procesas, prasidėjęs ankstesnę dieną. Pirmą kartą Kembridže viešai parodytas balionas buvo sodrių spalvų kaleidoskopas, o jo 3 632 kv. pėdų ploto ploniausio šilko audinys spindėjo silpnoje saulės šviesoje. Aplink jo apimtį buvo trys horizontalios skirtingų spalvų juostos, ant vienos iš jų buvo užrašas: Celciss, Princeps Gulieimus Fredericus, Dux Gloucestrix, Acad. Cantab, Cancellarius Electus MDCCCXI. (apytikriai išvertus: Jo Didenybė princas Džordžas Frederikas, Glosterio hercogas, išrinktas Kembridžo universiteto kancleriu 1811 m.) 

Po balionu pakabintas krepšys pats buvo įspūdingas reginys. Jis taip pat buvo gausiai papuoštas – visi sutiko, kad tai buvo didelė garbė ponui Sadleriui, nepagailėjusiam lėšų pagerbti garsųjį princą, kurio vardas puošė audinį. 11 pėdų ilgio, 4 pėdų pločio ir 3 pėdų gylio krepšys buvo sukonstruotas iš vytelių, aptrauktų žydros spalvos figūriniu šilku, nusagstytas sidabrinėmis žvaigždutėmis, o jo dugną puošė lauro lapų vainikai. Šešiomis paauksuotomis virvėmis jis buvo pritvirtintas po balionu prie lanko, kurį puošė purpurinio atlaso draperija, papuošta auksinėmis gilėmis, o viršų juosė ąžuolo lapų vainikas, išpjaustytas iš auksinės folijos. Draperija buvo pritvirtinta prie apvado aukso virvelės kilpomis, o prie krepšio siūlių pritvirtintos vėjyje plevėsavo dvi mažos šilkinės vėliavėlės. Tai buvo išties nuostabus reginys.

Po to, “tarp didžiulės žiūrovų minios”, aeronautikos veteranas ir jo draugas Džonas Burchamas iš Svafamo (Norfolko valstija) užėmė vietas krepšyje po oro balionu. 14.20 val. buvo nuimti paskutiniai tvirtinimo lynai ir purpurinio ir auksinio šilko balionas didingai pakilo į dangų. Sparčiai kildamas į aukštį ir judėdamas į rytus, po kelių minučių apgaubtas debesų jis dingo iš akiračio.

Dramatiškas pakilimo karšto oro balionu reginys neprarado savo patrauklumo ir XXI amžiuje. Tūkstančiai aistringų žemėje gyvenančių žiūrovų plūsta į oro balionų festivalius visame pasaulyje, kad pamatytų spalvingus šiuolaikinių nuolat tobulinamų oro balionų modelius ir įspūdingas formas bei su baime žvelgtų į laisvę, kuri suteikiama laimingiems oro balionų pilotams.

Skrydžiai oro balionu taip pat suteikia nepamirštamų įspūdžių, kvapą gniaužiančių vaizdų ir vaizdingų kraštovaizdžių iš unikalios perspektyvos. Jei jus įkvėpė noras pakilti į orą, kodėl gi neišbandžius fantastiško skrydziaiorobalionais.lt siūlomo karšto oro balionų pramogų asortimento?