Kilimai anksčiau ir dabar: smulkmena, kuri visada šalia

Kilimai yra ta maža smulkmena, kurią mes matome kiekvieną dieną, tačiau kol ji nesusidėvi ir netenka pirkti naujo – paprasčiausiai apie juos negalvojame. Tačiau gal jie verti dėmesio? Išties, kilimai kito metų eigoje, keitėsi mados bei jų tekstūra, keitėsi žmonių poreikiai ir net kilimo laikymo vieta. O kokius kilimus mes naudojame šiandien?

Kilimų pasirinkimas

Rinkoje galima rasti labai įvairių kilimų tipų:

 • Guminiai kilimai;
 • Šilkiniai kilimai;
 • Lininiai kilimai;
 • Kailiniai kilimai;
 • Odiniai kilimai;
 • Vilnoniai kilimai;
 • Ir kiti kilimai.

Pasirinkimas labai platus bei įvairūs. Skirtingose vietose naudojami skirtingi kilimėliai atlieka skirtingą funkciją. Štai vonioje dažniausiai pasirenkami guminiai kilimai labai pasitarnauja, kadangi nesugeria drėgmės. Ne veltui anksčiau jie buvo naudojami ir kituose kambariuose. Gyvenant sudėtingesnėmis sąlygomis, kai drėgmė dažnu atveju buvo namų palydovas – guminiai kilimėliai virtuvei, svetainei, rūsiui buvo neišvengiamybė. Žinoma, išliko guminiai kilimėliai prie durų, kurie tiek anksčiau, tiek ir šiuo metu yra dažnas namų palydovas. Tiesa, namų slenksčiui dekoruoti vis drąsiau pasirenkami ir megzti bei kailiniai, tačiau kuriant stilių labai svarbu nepamiršti funkcionalumo. Juk pagrindinė kilimo funkcija – sulaikyti nešvarumus prie to paties slenksčio, arba padėti sulaikyti drėgmę, išvengti vandens ir panašiai. Trumpai tariant – APSAUGOTI.

Prie lovos guminiai kilimėliai nėra labai rekomenduojamas pasirinkimas, kadangi vos tik prabudus dažniausiai kojas norisi dėti ant šiltos medvilnės, šilko arba pūko. Tokiu atveju pasirenkami kur kas minkštesni ir jaukesni kilimai. Taip buvo ir anksčiau. Nors mados keičiasi, tačiau patogumo poreikis išlieka.

Kokius kilimus mėgsta lietuviai?

Tokie kilimai yra patys geriausi? Atsakyti sunku, kadangi skirtingi žmonės ieško ir skirtingų variacijų. Galima tik pagal pardavimus susipažinti – ko dažniausiai nori lietuviai.

 • Lietuviams labai svarbi kaina, kadangi net ir ieškodami geriausios kokybės – jie visada nori sutaupyti. Nepamirškite, kad akcijos leis mokėti mažiau, tačiau įsigyti puikios kokybės gaminius.
 • Ilgo plauko kilimai dažniausiai pasirenkami miegamuosiuose. Paprasčiausiai ant tokio kilimo gera stovėti, tačiau jie renka dulkes bei kitus nešvarumus. Todėl tai nėra tinkamas pasirinkimas svetainėje, kur daug judesio.
 • Vaikiški kilimai – kiekvieno lietuvio pasirinkimas. O vaikai dėl to yra labai dėkingi, kadangi pavyksta sukurti ne tik stilingą bei jaukų, tačiau ir tokį kambarį, kuriame galima žaisti. Kilimas taip pat gali būti žaidimo priemonė.
 • Vonios ir tualeto kilimėliai – būtinybės. Be jų stovėjimas ant plytelių nebus malonus kojoms.

Lietuviai mėgsta stilių, tačiau svarbiau nei stilius jiems yra praktiškumas ir kad kilimas tarnautų ilgai.