Neįprasti faktai apie Portugaliją

Žadate keliauti atostogų, tačiau dar nenusprendėtė, kurią šalį aplankyti? Mes patariame skrydį į Portugaliją. Juk Ispanija, Graikija ar Italija jau išlankytos šalys, kurias žinome beveik mintinai. O Portugaliją kiti net gi painioja su Ispanija! Tad verta pasidomėti apie šią šalį kiek daugiau. Čia galite susipažinti su įdomiais ir kai kam net negirdėtais faktais apie Portugaliją, ir tikrai norėsite čia apsilankyti kuo greičiau!

  • Pusė „naujojo pasaulio“ priklausė Portugalijai. Didžiųjų kelionių ir atradimų laikais Portugalija savo puikaus laivyno ir išradėjų dėka apkeliavo aplink visą pasaulį ir užėmė savo nuosavybėn tokias dabartines šalis kaip Brazilija, Afrikos šalys ir Azijos šalys. Beje, Portugalijos imperija buvo pati pirmoji imperija pasaulio istorijoje!
  • Portugalų kalba yra oficiali devynių pasaulio šalių kalba. Natūralu, kad senovėje užėmusi ne vieną kraštą Portugalija ten pasėjo ir savo kultūrą bei kalbą. Iki šiandien Portugališkai kalba Brazilija, Portugalija, Angola, Žaliasis kyšulys, Mozambikas, Bisau Gvinėja, Prinsipė, San Tomė, Pusiaujo Gvinėja. Portugališkai taip pat susikalbėsite Goa saloje Indijoje, Makao ir Rytų Timore.
  • Portugalijos kultūra ir menas turi savitą ir tik šiai šaliai būdingą kryptį, vadinamą fatalizmu. Tai požiūris mene, muzikoje ar literatūroje, kuris apibrėžiamas melancholija, susitaikymu ir tikėjimu, kad viskas iš anksto nulemta. Ši dar vadinama Fado kultūra yra net gi įtraukta į UNESCO paveldą.
  • Portugalijoje Birželio 23 dieną kiekvienais metais švenčiama didelė šventė, kurios metu prisimenami kai kurie pagoniški papročiai, kaip pavyzdžiui vyrams mušti moteris su česnako laiškais.
  • Portugalijoje buvo užfiksuota pati didžiausia pasaulio istorijoje banga, kuria buvo čiuožiama banglente. Jos aukštis siekė 27.5 metro!

Nekantraujate pamatyti Portugaliją, jos didybę bei grožį? Pigūs lėktuvų bilietai į Lisaboną, Portugaliją yra puikus pasirinkimas. Keliaukite ir pamatykite, tai, ko dar savo akimis nematėte.