3D drabužiai užkariauja pasaulį

3D spausdinimo technologija jau žinoma ne vienerius metus. Pirmieji jos daigai atsirado devintojo dešimtmečio viduryje, tuo metu žmonės norėjo kurti tam tikrų gaminių prototipus, tačiau bėgant metams technologija taip pat sparčiai tobulėjo, o šiuo metu yra puikus tradicinių gaminių pakaitalas.

Spausdinimas 3D technologija

Kadangi 3D technologija yra itin populiari, nebrangesnė už tradicinius gamybos būdus, taip pat yra ekonomiška, labai lanksti, dėl šios priežasties tampa ne vieno kūrėjo duona. Šiais laikais su 3D printeriais kuria įvairiausius daiktus, nuo lėktuvo dalių, mašinų, iki drabužių ar maisto produktų, patiekalų. Ši technologija tokia populiari, kad ja naudojasi įvairūs verslai, atsiranda vis daugiau gaminių, kurtų su 3D, ši technologija pamažu užkariauja ir mados pasaulį.

3D mada

3D technologija tampa daugelio dizainerių favoritu, nes ji suteikia galimybę kurti, konstruoti, bandyti, mėginti, atverti pasauliui akis ir parodyti pačius naujausius gaminius, savo idėjas. 3D mada vos prieš keletą metų dar tik buvo ankstyvojoje stadijoje, tačiau šiuo metu yra itin pažengusi, nes atsiranda vis daugiau žmonių, ją kuriančių ir dar daugiau – vartojančių. 3D technologija yra kuriami patys įvairiausi dalykai: batai, bikini, suknelės, palaidinės, kelnės ir kita. Bet koks drabužis gali turėti 3D motyvų, o kiek jų bus, priklauso nuo paties dizainerio. Tikriausiai ne vienam yra žinomi „Neregimi batai“, sukurti brazilų dizainerės Andreia Chaves. Ši dizainerė sukūrė itin prabangią ir daugelio vertinamą prekę, kuri tiesiog pakerėjo pasaulį. Nežinia ar būtų galima teigti, kad Andreia Chaves buvo viena iš 3D mados pradininkių, bet faktas, kad jos darbai tikrai kausto dėmesį ir yra įkvėpimas daugeliui.

dzn_Invisible-Shoe-by-Andreia-Chaves-2

Kadangi 3D mada tapo tokia populiari atsirado ne tik nemažai vartotojų, norinčių ją pristatyti, bet ir menininkų, norinčių kažką sukurti su šia technologija. Šios prekės yra parduodamos ne tik vienetais, bet ir rengiami įvairūs madų pasirodymai, kuriuose pristatomi patys naujausi gaminiai, stulbinantys ne vieną žmogų. Tai itin puikus verslas, kuris po dar kelių dešimtmečių bus toks paklausus, kad galbūt vertės susirūpinti tradicinės gamybos atstovams.