Geriausi moterų draugai — aukštakulniai batai

Stilingi aukštakulniai jau nuo seno yra tapę moteriškumo, elegancijos ir pasaulinės mados simboliu. Be jų neapsieidavo nei viena moteris ar mergina. Aukštii bateliai išryškindavo moters figūrą, pakoreguodavo jos laikyseną, paversdavo moterį tikra dama.

Batai visada buvo svarbi mados detalė. Aukštakulniai daugeliui asocijuojasi su prabangos tikrojo moteriškumo era. Šeštajame dešimtmetyje, kuomet Holivudo viršūnėje karialiavo Marilyn Monroe, aukštakulniai, kartu su brangiais papuošalais, buvo vienas pagrindinių moters garderobo akcentų. Būtent Marilyn batelius smailiais kulniukais pasirinko norėdama paryškinti savo seksualų viliokišką įvaizdį. Pokario metai taip pat įteisino aukštakulnių, kaip moteriškiausios bei elegantiškiausios avalynės, statusą.

Šiomis dienomis aukštakulniai neabejotinai vyrauja mados pasaulyje. Tokie garsūs dizaineriai, kaip Christian Louboutin ar Jimmy Choo yra žinomi visame pasaulyje ir garbinami dėl savo unikalių kūrinių. Nors aukštakulnių istorija siekia net 200 m. pr. m.e. dizaineriai ir mados žinovai iki šiol sugeba nustebinti naujais aukštakulnių modeliais. Kas metai atsiranda naujų ir dar nematytų batų dizainų, spalvų ir tekstūrų. Batų kulnai gaminami originalių formų ir išlinkimų, puošiami svarovskiais, deimantais, raižiniais.

Aukštakulnių batų revoliucionierėmis šiuo metu laikomos tokios garsenybės, kaip Lady Gaga, Daphne Guinness, ir islandų dainininkė Bjork. Šios moterys mėgsta išsiskiriti ir aukštakulnių madą traktuoja savaip. Mėgstamiausia jų avalynė — aukštakulniai „batai žudikai”. Šie batai ne tik labai aukšti, bet pati jų forma daugeliui kelia nuostabą, o kartais ir pasibjaurėjimą.