sportines kepures

Ar turite mėgstamiausią kepurę? Patikrinkite savo miegamajame. Būtinai paieškokite ir po lova ir spintose. Galite nustebti, kiek skrybėlių jūs sukaupėte per metus. Iš visų kurias suradote, kuri bus jums pati mėgstamiausia? O kodėl? Pasidalinkite skrybėle su draugu ar šeimos nariu ir paaiškinte jiems, kodėl tai jūsų mėgstamiausia. Paklauskite jų apie jų pačių skrybėles. Kuri iš jų yra jų mėgstamiausia? Kodėl? Ar žinote, į kiek rūšių galėtumėte surūšiuoti visas namuose turimas kepures? Dauguma iš jų nereikalauja jokios įpatingos priežiūros. Kalbant apie kepures, visai įdomu patyrinėti jų istoriją. Norite sužinoti daugiau? Štai šiek tiek istorijos apie kepurių atsiradimą.

Kepurėlės istorija

1860, Bruklino Excelsiors beisbolo komanda dėvėjo kepures, kurios buvo šiuolaikinio suapvalinto viršaus formos, kaip beisbolo kepuraitės. Tokie galvos apdangalai turėjo ilgą viršūnėlę ir mygtuką viršujgalvyje. O iki 1900 metų “Bruklino stiliaus” kepurės tapo populiarios. Per 1940-uosius išpopuliarėjo sutvirtinimas – latekso gumos pagrindas, dedamas į kepurę. Tai suteikė patvarumo ir standumo kepurei skrybėlės viduje. Taip ir gimė šiuolaikinės beisbolo kepuraitės. Kepurės snapelis senesniais laikais buvo daug trunpesnis nei mums įprasta dabar, taip pat ir pati kepurės struktūra tapo daug tvirtesnė. Tai pakankamai priešingai, nei buvo įprasta anksčiau, kai buvo populiari pūsta, suglębus kepurės išvaizda. Snapelis pailgėjo, jis įgavo tiesioginę ir pagrindinę funkciją – saugoti nešiotojo akis nuo akinančių saulės spindulių. Beisbolo kepuraitė buvo ir vis dar yra svarbi priemonė, pagal kurią gali identifikuoti, nustatyti komandą. Dažnai komandos logotipą, talismano atvaizdą ar kitą skiriamąjį simbolį galima pamatyti ant komandos nario kepurėlės. Paprastai kepurės išvaizda ir spalvinis derinys turi ir oficialių spalvų atitikmenį kaip ir visa komandos apranga. Tai padeda pasiekti stiliaus vientisumą išsiskirti visapusiškai.

Kepurės dizainas

Standartinės beisbolo kepuraitės dizainas, kalbant apie tas, kurios yra be reguliatoriaus, dažniausiai yra sudarytos iš šešių skirtingų sekcijų. Dažnai toks susiuvimas viršugalvyje užbaigiamas su tokios pačios medžiagos saga (vadinamasis squatchee). Įvairūs plastikiniai ar metalo medžiagos tinkleliai dažnai įsiuvami siekiant užtikrinti geresnę ventiliaciją, odos kvėpavimą. Kepurės snapelis dažniausiai yra sutvirtinamas į jį įsiuvant kartoninį ar plastikinį skydelis – sutvirtinti ir išlaikyti konstrukciją.