Kokią naudą sveikatai gali atnešti papuošalai?

Varis laikomas ne tik grožio, bet ir sveikatos šaltiniu. Žalvarinės apyrankės ir grandinėlės gali ir puošti, ir gydyti, todėl šiuos aksesuarus privaloma turėti savo papuošalų dėžutėje. Manoma, kad kiekvieną dieną žmogaus organizmui reikia „suvartoti“ apie 2mg vario ir tik tuomet jis bus sveikas ir stiprus.

Kokios vario funkcijos organizme? 

Žmogaus organizmas itin tiksliai reguliuoja vario kiekį jame: jeigu vario būna per daug – organizmas jį pašalina, jeigu per mažai – jį taupo. Deja, vario organizme yra labai mažai, todėl organizmas jį nuolat taupo. Jeigu nutiktų taip, kad vario mūsų organizme pritrūktų, tai nedelsiant sustotų tam tikros reakcijos viduje.
Varis yra svarbus mūsų organizmui, nes kartu su geležimi dalyvauja eritrocitų gamyboje. Taip pat jis dalyvauja tinklelio kūrime, kuris yra gaunamas iš kolageno ir elastino skaidulų. Mūsų veido odos elastingumas priklauso nuo šio tinklelio būklės. 

Varis padeda vykdyti plaukų ir odos pigmentų sintezę. Jis apsaugo visą kūno odą nuo neigiamų saulės spindulių. Na, o viena iš svarbiausių vario funkcijų organizme – kaulinio sudedamoji dalis. Aktyvus sportas, augimo, nėštumo metu, varis sunaudojamas itin greitai, todėl sveika mityba su gyvuliniu baltymų kiekiu turi kompensuoti vario trūkumą organizme. 

Iš kur gaunamas varis?

Tiesa, pats organizmas iš maisto medžiagų pasisavina reikiamą kiekį vario, tačiau tam, kad jis tai galėtų padaryti, jums patiems reikia pasirinkti tinkamus maisto produktus. Vario yra gausu jautienos kepenyse, jūros produktuose, riešutuose, saulėgrąžose, grybuose, tam tikruose vaisiuose (džiovintuose abrikosuose, slyvose, bananuose). 

Kas tiki mistiniu pasauliu arba tam tikrais likimo ženklais,sakoma, jog kiekvieną dieną reikia ant savo kūno turėti bent vieną iš vario pagamintą papuošalą. Tai gali būti net ir mažiausias žiedas, bet jis suteiks sveiko žmogaus išvaizdą bei saugos nuo neigiamų gyvenimo linkių. 

Kaip išsaugoti varį savo organizme?

Jeigu norite būti sveiki, tenka paaukoti tam tikrus dalykus ir „malonumus“. Tam, kad varis būtų išsaugotas organizme, reikia:

  • kuo mažiau vartoti alkoholinių gėrimų, nes būtent jie ir šalina varį iš organizmo
  • didelis vaisių cukraus kiekį organizme, sėkmingai prisideda prie vario šalinimo iš organizmo
  • stebėti geležies kiekį organizme. Jeigu nuolat vartojate geležies papildus arba maisto produktus, kuriuose jos yra gausu – atkreipkite dėmesį, kad nepradėtų trūkti vario. Geriausia dėl geležies vartojimo pasitarti su gydytojų, kad jis jums paskirtų pertraukas, kurių metu organizmas susigrąžins reikiamą kiekį vario
  • produktuose, kuriuose yra gausu vario, geriausia valgyti vienus. Daržovėse ir vaisiuose gausu fitatų, kurie su variu bei kitais metalais sudaro kompleksinius junginius. Šis reiškinys gali sudaryti puikias sąlygas vario pašalinimui iš organizmo
  • varį vartoti tiek vidumi, tiek išorę. Žmogus tampa gražus, kai vidus pradeda „žydėti“.