Toneriai

Mada – tai toks įvairialypis ir įvairiapusis reiškinys, kuris keičiasi labai dažnai, kas metus tai tikrai. Vienais metais būna madingi vieni dalykai, kitais mados keičiasi ir pasaulis išvysta dar naujesnių, neregėtų dalykų. Mada yra viskas, ką mes matome, ką jaučiame, viskas, ką sukuria žmogaus rankos, ar tai būtų šaukštas, ar maikutė, ar bateliai, ar spausdintuvas. Taip tikrai, šiuolaikiniame pasaulyje žmonės net ir spausdintuvus perka pagal tai, kurie madingi tais metais.

Tad, kokie spausdintuvai madingi šiemet?

21 amžius – tikras išradimų laikotarpis, kurio metu kas keleri metais atsiranda vis naujų išradimų. Kadaise buvusius itin populiariais, rašalinius spausdintuvus, keičia dar galingesni – lazeriniai spausdintuvai. Lazeriniai spausdintuvai yra tikras išradėjų šedevras, kadangi jie ekonomiškesni, tiksliau ekonomiškesni jų toneriai. Toneriai – tai kiekviename lazeriniame spausdintuve esantys prietaisai, kitaip dar vadinami tiesiogiai tonerių kasetėmis arba lazeriniais toneriais. Bet kuriuo atveju, toneriai yra sudaryti iš dažų miltelių, juose yra įvairių spalvų (dažniausiai juodos) dažančių elementų, kurių pagalba išgaunamas reikalingas efektas, tai reiškia, kad atspausdinama reikalinga informacija ant popieriaus. Iš esmės, pats spausdinimas yra išgaunamas taip vadinamu elektrsotatiniu būdu. Lazerinius spausdintuvus paprastai ir sudaro dvi dalys: toneris ir būgnas.

Į lazerinius spausdintuvus dedami toneriai yra daug ekonomiškesni nei tie, kurie yra dedami į rašalinius. Šių tonerių pagalba galima išgauti žymiai daugiau kopijų, būtent šis faktas ir leidžia daryti prilaidą, kad 21 amžiuje madingiausi yra lazeriniai spausdintuvai vien dėl savo ekonomiškumo. Ekonomiškumą vertina kiekvienas, kuris mėgsta sutaupyti pinigų ir savo laiko. Lazerinių spausdintuvų kainos yra įvairios. Dabar jos yra daugiau mažiau susilyginusios su rašalinių spausdintuvų, o jų dydis priklauso nuo daugelio elementų. Labiausiai kaina priklauso nuo to, ar spausdintuvas yra kokybiškas, taip pat iš kokio gamintojo pirktas, kiek funkcijų atlieka, ar spausdina tik juodu rašalu, ar gali spausdinti ir kitomis spalvomis. Kaina labai priklauso ir nuo to, iš ko ir kokios būklės spausdintuvas yra gaunamas. Naujas, bet kuriuo atveju, kainuoja brangiau.