Kosmetikos kelias iki šių dienų

Nors šiais laikais kosmetikos priemones renkasi ne tik moterys, bet ir vyrai, dažniausiai tai domina dailiosios lyties atstoves. Nors kosmetika yra 21 amžiaus viena iš populiariausių tendencijų, tikriausiai retas kuris susimąsto, kaip kosmetika atkeliavo iki šių dienų. Norėtume šiek tiek apie tai papasakoti ir pasidalinti kaip ji keitėsi ir tapo tokia populiari.

Kosmetikos istorija

Prisiminę senus filmus apie Egiptą, tikriausiai prisimintume ir senovės egiptietes moteris, pasidažiusias juodai akis. Tikriausiai būtų galima teigti, kad būtent jos buvo vienos iš pirmųjų, išbandžiusių kosmetiką ant savo veido. Tais laikais tai buvo itin populiaru ir gražu, senovės egiptietės dažydavosi juodai akis. Dažus jos išgaudavo sumaišiusios gyvulinės kilmės riebalus su juoda anglimi.

Keliaujant truputį į kitą regioną, turėtume paminėti ir senovės romėnus, kuriem buvo svarbu išsaugoti savo jaunystę. Norėdami sušvelninti raukšles, senovės romėnai naudojo asilų pieną. Manyta, kad būtent jis jaunina odą ir neleidžia jai taip greitai senti.

Romantizmo laikotarpiu moterys itin daug dėmesio skyrė savo išvaizdai. Jos naudojosi kosmetika ir ne tik individualiems veido bruožams paryškinti, tačiau ir dekoruodavo odą, stengėsi paslėpti randelius ar užmaskuoti kitus joms nepatinkančius defektus.

XX amžiaus vadinamas makiažo revoliucija – nuo to laiko atsirado ne tik noras, bet ir poreikis keistis, gražintis, išreikšti save makiažo pagalba. Tai amžius, kai mados pradėjo keistis kas dešimtmetį, kartu su drabužių mada keitėsi ir makiažo tendencijos.

21 amžius yra tikra kosmetikos era. Šiuo metu žmonės naudoja ne tik kosmetiką, kurią gali pasigaminti patys iš įvairių natūralių gaminių, bet ir perka ją parduotuvėse. Šiais laikais populiarūs visi makiažai, naudoti nuo senovės egipto laikų, tačiau tokios priemonės dabar išgaunamos visiškai kitaip. Moderniame amžiuje naudojamos priemonės ne tik pasidažyti, bet ir išvalyti veido odą nuo nešvarumų. Tikriausiai pačios populiariausios yra veido kaukės, skirtos įvairioms odos procedūroms. Veido kaukės valo užsikimšusias poras, mažina raukšles, šalina riebalų perteklių ir atgaivina odą. Veido kaukės yra 21 amžiaus atradimas, kurį galima pamatyti daugelio žmonių vonios kambariuose.