Mažos juodos suknelės istorija pagal Coco…

„Mada nėra susijusi tik su drabužiais. Mada yra ir danguje, ir gatvėje. Ji susijusi su idėjomis, su tuo kaip gyvename ir kas vyksta aplink mus“ — Coco Chanel.

Visais laikais atsirasdavo žmonių, kurie stengdavosi pasipriešinti banaliai kasdienybei ir į gyvenimą įnešti naujų vejų. Vienas tokių žmonių ir buvo garsioji mados ikona Coco Chanel. Moteris — pakeitusi mados istoriją ir savo kūriniais sužavėjusi visą pasaulį…

Tikrasis Coco vardas buvo Gabrielle Bonheur Chanel. Ji gimė 1883 m. rugpjūčio 19 dieną, nedideliame Prancūzijos miestelyje Somiure. Chanel šeima nebuvo pasiturinti. Mirus motinai, Coco tėvas atidavė ją į katalikų vienuolyną, kuriame mergina ir pradėjo mokytis siuvimo amato.

XX amžiaus pradžioje, apie 1909 m. Coco Chanel karjerą pradėjo atidarydama moteriškų skrybėlių parduotuvę. Nors pradžioje atrodė, kad dizainerei nelemta sulaukti sėkmės, maždaug po metų Coco įsteigė pirmuosius mados namus „The House of Chanel”.

Vieni garsiausių Coco Chanel kūrinių, išgarsinusių ją visame pasaulyje, ir tapusių jos vizitine kortele — maža juoda suknelė, perlų vėriniai, rankinės per petį, tvido audinio klasikiniai kostiumėliai, minimalistinio stiliaus skrybėlaitės ir „Chanel Nr. 5“. Būtent trumpa čarlstono laikų suknelė padėjo Coco Chanel atskleisti juodos spalvos elegantiškumą, įtvirtinti madoje minimalistines mados idėjas. Dizainerė stengėsi perteikti moterims, jog gražu yra tai, kas patogu ir paprasta. Ji norėjo išlaisvinti moteris iš tuo metu madingų korsetų, siūlydama joms tiesaus kirpimo sukneles, kelius dengiančius sijonus, paprastas kelnes, patogius žemakulnius batelius ir trumpas šukuosenas.

Dizainerė dirbo iki pat savo mirties, iki 1971 metų. Paskutinę savo kolekciją sukūrė būdama net 87 metų. Gyvenimo pabaigoje Coco mados imperija uždirbdavo daugiau nei 170 mln. dolerių per metus. Vienintelę Coco Chanel žurnalas „Time“ įtraukė į įtakingiausių XX a. žmonių sąrašą. Šiandien mados namai turi daugiau nei 100 „Chanel“ salonų visame pasaulyje.