Plaukų dažų – dažymo istorija

XIX a.pr. buvo tas amžius, kai plaukų dažymas buvo kritikuojamas ir nepriimtinas. Konservatyvi visuomenė neigiamai žiūrėjo į plaukų spalvos pokyčius bei kosmetikos naudojimą. Moterys turėjo atrodyti kuo natūraliau ir paprasčiau. Jokių ryškių spalvų ar kitokio išskirtinumo. Kitaip tariant, moterys buvo traktuojamos kaip žmonos ir vaikų mamos, o ne grožio etalonai. Tuo metu grožio sąvoka buvo antroje eilėje. Tačiau nepaisant to 1839 metais, gana žinomas amerikietis Jules Hauel pradėjo pardavinėti augalinius plaukų dažus ir netgi plaukų kondicionierius, kurie buvo gaminami iš lokio taukų. Po mažu, moterys pradėjo nepastebimai dažyti plaukus. Šviesiai, vos matomai – taip jog nebūtų atstumtos visuomenės.

Kada viskas pasikeitė?

XIX a.metas, kurio metu europietės pradėjo daugiau dėmesio skirti plaukų priežiūrai bei jų dažymui. Buvo pradėti naudoti chna dažnai. Žinoma, tais laikais visi dažnai buvo vadinami chna, nes tai anot moterų sukūrė natūralumo skambesį. Tuo metu, moterys galėjo įsigyti juodos, raudonos, geltonos, baltos ir neutralios spalvos dažų.

Na ir kiek vėlesniame XIX a. buvo sukurti pirmieji sintetiniai dažai, kurie galėjo pakeisti plaukų spalvą iš tamsios į šviesią, iš šviesios į tamsią ir t.t. Tačiau anuometiniai dažai sukeldavo stiprų galvos odos niežėjimą, kuris netgi išsivystydavo į uždegimą. Taigi, mažai moterų norėjo naudotis produktų, kuris neatrodė patikimas bei sukeldavo nemalonius pojūčius.

XIX a.pabaiga buvo mokslinių atradimų laikas. Tai buvo metai, kai chemijos mokslai pradėjo vystytis ypač sparčiai. Buvo išrasti dažai, kurie galėjo nudažyti audinius – tekstilę, o vėliau buvo sukurti ir gana kokybiški, šiuolaikiniai plaukų dažai. Jų naudojimas pradėjo plisti labai sparčiai.Visos moterys norėjo atrodyti išskirtinai bei pasikeisti turimą plaukų spalvą.

Ką turime dabar?

Kitaip nei anksčiau, dabar nusidažyti plaukus yra įprastas, kiekvieno mėnesio ritualas. Moterys dažo plaukus nuolatos. Vienos pasirenka balayage plaukų dažymą, kitos ombre, kitoms patinka tiesiog vienspalvis plaukų dažymo būdas be jokių perėjimų. Taip pat, jeigu anksčiau plaukus išdrįso nusidažyti tik moterys, dabar jie yra dažomi ir vyrams, ir vaikams, ir netgi vyresnio amžiaus žmonėms. Daugiau apie balayage plaukų dažymą: https://www.grozionamaisfinksas.lt/paslaugos/plauku-dazymas/balayage/