Rūpinimasis savo veidu amžių eigoje…

Bėgant amžiams pakito požiūris į tai, kas yra gražu, tačiau svarbiausia, kad išliko poreikis kuo ilgiau būti jauniems, sustabdyti laiką. Ne veltui jau tūkstančius metų žmonės ieško eliksyro, kuris gali sumažinti laiko daroma žalą, taip pat, naudoja skirtingas priemones, kurios lėtina dienas.

Pavyzdžiui, šiuo metu naudojami veido kremai kardinaliai skiriasi nuo tų priemonių, kurio buvo naudojamos prieš 100 arba 200 metų. Tikimės, kad skirsis ir nuo to – kas mūsų laukia dar po 100 metų, kadangi vis labiau judama natūralumo link, tad ir paprasčiausi veido kremai gali būti kardinaliai kitokie nei yra šiuo metu.

Kadangi nebuvo galimybių – prieš 200 metų moterys ir vyrai, kurie veido rūpinosi kur kas mažiau, naudojo natūralias priemones, kurios buvo iš gamtos, taip pat tokius produktus, kuriuos pasigamina patys. Pavyzdžiui, veidas buvo valomas su pienu arba su grietine, kuri dar ir šiais laikais dažnai naudojama kremų gamyboje. Lygiai tuos pačius ingredientus ne tik veido, tačiau ir viso kūno odos priežiūrai naudojo sen. Egipto aukštuomenė, kuri lygiai taip pat norėjo, kad raukšlės kuo vėliau pradėtų puošti “veidą”.

Panaši kremai į tuos, kuriuos mes naudojame dabar, buvo pradėti siūlyti rinkoje XX amžiuje. Tuo metu aktyviai atsirado reklama, kurios metu skatinama sustabdyti laiką ir tuo pačiu atsirado akcentavimas, kad kremai skirti būtent moterims ir kad kiekviena iš jų turėtų siekti atrodyti gražiau. Anuomet kremuose būdavo dedama labai daug tokių ingredientų, kurie šiuo metu net laikomi uždraustas, tačiau kai trūko laiko bei praktikos – taip jau yra.

Kaip jau minėjome – šiais laikais vis dažniau akcentuojami natūralūs kremai. Juose dedami lygiai tie patys ingredientai, kuriuos naudojo močiutės prieš 200 metų. Tačiau papildomai komponuojami su žolelėmis, kurios yra iš tolimųjų pasaulio šalių, tad mūsų močiutės neturėjo galimybės jomis puoštis. Tokie kremai – tikrai stabdo laiką, tik svarbu juos reguliariai naudoti.

Taip pat naudoti ne tada, kai amžius jau stuksena į 40-metį, tačiau nuo 25-erių, kai oda jau pradeda senti.