Sodo dekoravimas anksčiau ir dabar

Namų kiemas visais laikais buvo labai svarbus atributas žmonių gyvenime. Tikriausiai galima teigti, kad tiek anksčiau, tiek dabar sodo dekoravimas priklauso tik nuo pačių savininkų: vieni mėgsta dailius sodus, kiti minimalius, tretiems patinka turėti juos neįdedant daug pastangų. Visgi, kaip atrodė sodai anksčiau, o kaip atrodo dabar? Ar matosi kokie nors pokyčiai istorijoje?

Ankstesni sodų laikai

Dar kai mūsų močiutės buvo mažos, sodai buvo ta vieta, kuri neša vaisius (vieta skirti auginti maistui). Tikriausiai anksčiau, ypač kaimuose, sodo grožis rūpėjo kur kas mažiau nei dabartiniams žmonėms. Žinoma, anksčiau žmonės sodus laikydavo tvarkingus, juose sodindavo įvairius medžius, juose nuolat žydėdavo gėlės, augdavo įvairūs vaiskrūmiai. Galima numanyti, kad sodo apšvietimui ar dailinimui įvairiomis skulptūromis bei baseinais niekas neužsiimdavo taip kaip užsiima dabar.

21 amžiaus sodo dekoravimo mados

Šiais laikais žmonės savo sodus dažnai stengiasi įsirengti kuo moderniau ir, svarbiausia, ekonomiškiau. Daugeliui rūpi kaip atrodys jo kiemas, todėl į jo dailinimą investuoja išties nemažai. Vienas svarbiausių dalykų šių laikų žmogui būna kiemo apšvietimas. Kiemą žmonės dekoruoja pačiais įvairiausiais šviestuvai, tokiais kaip:

  • Įleidžiami lauko šviestuvai. Įleidžiami lauko šviestuvai jau iš savo pavadinimo išduoda, kad yra įleidžiami į kietą elementą, pavyzdžiui, į terasos grindis ar kiemo takelį. Šie lauko šviestuvai yra modernūs, labai gerai apšviečia kiemą, sodo taką, terasą ar kitą objektą šalia kurio yra įmontuoti.
  • Povandeniniai lauko šviestuvai. Povandeninius lauko šviestuvus perka tie žmonės, kurie turi mažas kūdras ar baseinus, kuriuos reikia apšviesti. Tai patogus būdas paįvairinti namo eksterjerą, o kartu ir apšviesti vandens telkinį, kuris sutemus gali būti pavojingas jo nematant.
  • Dekoratyviniai lauko šviestuvai. Dekoratyviniai lauko šviestuvai yra labai įvairūs, gražūs, jie skirti puošti, o kartu ir apšviesti aplinką kuo įdomiau, originaliau ir unikaliau.
  • Kiti lauko šviestuvai.

Žmonija tobulėja, žmonės uždirba daugiau pinigų, todėl ir savo namo bei sodo puošybai skiria nemažai laiko bei pinigų. Džiugu, jeigu žmonės tai gali ir turi noro užsiimti ne tik savo sodo, bet apskritai Lietuvos gražinimu.