Susipažinkime su baltos vestuvinės suknelės istorija…

Iki šiol priimta manyti, kad vestuvių dieną nuotaka privalo dėvėti baltos spalvos suknelę. Nors mados bei tradicijos keičiasi, visgi, 97 procentai nuotakų vis dar renkasi baltą suknelę. Gražios vestuvinės suknelės, kurios dvelkia jausmingumu bei elegancija – suprantamas pasirinkimas, tačiau kodėl būtinai jos turi būti baltos spalvos?

Anksčiau baltos spalvos suknelės buvo pasirenkamos dėl pačios vestuvių simbolikos. Balta spalva simbolizavo nekaltumą, tyrumą ir moters žengimą į  naują gyvenimo etapą. Žinoma, tuo pačiu tai buvo neatsiejamas nekaltybės simbolis. Greta baltos taip pat derinamos ir melsvos, kurios jau buvo siejamos su nekaltąja Mergele Marija, kadangi jos spalvos – balta su melsva. Nors reta nuotaka teka nekalta, tačiau tradicija rengtis baltos spalvos suknute yra išlikusi iki šių dienų, taigi, galima sakyti, kad baltos suknelės yra tarsi tradicijų tęstinumas. Tiesa, balta spalva paplito ne tik Viduramžių laikais, tačiau vestuvėse ši spalva jau dominavo Senovės Romos laikais. Jau tada formavosi požiūris, kad jaunoji savo vestuvių dieną turi dėvėti baltos spalvos apdarą, kuris neatsiejamas nuo ilgo balto šydo. Tiesa, anuomet dažniausiai greta baltos pasirenkami kiti akcentai buvo ne melsvos, tačiau auksinės spalvos. Išbaigtumui – natūralios laukų gėlės, kurios buvo pinamos į plaukus ir segamos į drabužius.

Tiesa, senovės Romos laikais dažniausiai buvo dėvimos ilgos baltos suknelės, kurios metų eigoje vis labiau trumpėjo ir šiuo metu per vestuves moterys išdrįsta dėvėti labai trumpas, galbūt net vulgarias vestuvinės sukneles, tačiau vistiek renkasi baltą spalvą, kuri perteikia nekaltumo simbolį. Tokiu atveju siūlome daugiau dėmesio skirti modelio, ne tik spalvos pasirinkimui. Juk vestuvių dieną suknelė skleidžia tam tikrą žinutę, tad kiekvienas turi ją išgirsti.

Gražios vestuvinės suknelės yra labai įvairios. Jeigu susirasti labiausiai tinkamą atrodo sudėtinga – tokiu atveju visada naudinga pasitarti su profesionalais, kurie pagal Jūsų poreikius gali Jums pasiūlyti tinkamiausią modelį. Juk ieškoti reikia ne tik pagal savo pageidavimus, tačiau derinti prie figūros be kitų niuansų, kurie galiausiai padės vestuvių dieną atrodyti tobulai.