Vestuvinių žiedų istorija – anksčiau ir dabar

Visi papuošalai yra kažkuo ypatingi ir kiekvienam gali turėti savitą prasmę. Galbūt grandinėlė, kurią gavote 18 metų proga primena jus mylinčius tėvus, dailiai, iš sidabro nukaldinta apyrankė primena gražiausius kelionės į Tailandą įspūdžius, o padovanoti auskarai spinduliuoja meile, kuri buvo jaučiama nuo juos padovanojusio svarbaus žmogaus? Nesvarbu koks papuošalas guli jūsų spintelėje ar kiekvieną dieną keliauja kartu su jumis, jis yra ypatingas ir nepakeičiamas. Tačiau, pačią svarbiausią vietą tiek papuošalų spintelėje, tiek širdyje dažniausiai užima vestuvinis žiedas, kurio istorija ir atsiradimas yra toks pats senas, kaip ir pati vestuvių ceremonija.

Tradicija po vestuvių nešioti vestuvinius žiedus, prasidėjo meilės ir didybės mieste – Senovės Egipte. Egipto gyventojams ir aukščiausiesiems valdininkams, žiedas, buvo puikus garbės ir turtų parodymo ženklas, o tik galų gale meilės išreiškimo ženklas. Iš aukso ir sidabro pagaminti žiedai bylojo apie šeimos gerovę ir aukštą statusą, kuris paprastiems darbininkams buvo nepasiekiamas. Kiek vėliau Romoje, žmonės taip pat pradėjo domėtis vestuvinių žiedų gamyba ir jų nešiojimu. Tik didžiausias skirtumas buvo tas, jog auksiniai ir sidabriniai žiedai, ten buvo dėvimi tik prasčiokų ir žemo sluoksnių darbininkų. Romoje, metaliniai vestuviniai žiedai buvo mados viršūnė. Juos įsigyti galėjo tik aukščiausio rango atstovai, karaliai bei tarnybos nariai. Būtent Romoje ir išpopuliarėjo žiedų įteikimo ceremonija, kai dar prieš santuoką, jaunikis įteikdavo žiedą būsimos nuotakos tėvams. Vėliau jį galėjo perimti ir pati nuotaka.

Šiomis dienomis, vestuviniais žiedais yra apsirūpinama likus ganėtinai daug laiko iki pačios ceremonijos. Žiedai yra pasirenkami jaunųjų, o tai atspindi jų skonį, stiliaus suvokimą, o taip pat parodo, kokį „akmenį“ jie labiausiai vertina. Kadangi žiedai yra nešiojami visą likusį gyvenimą, iki kol mirtis išskiria mylimuosius, žiedo pasirinkimas yra labai svarbus. Jis turi būti kokybiškas, kad per ilgus gyvenimo metus išliktų toks pats, koks buvo pirmąją jungtuvių dieną.

Vestuvinis žiedas nuotakai

Kokybiški ir unikalūs vestuviniai žiedai gali būti įsigyjami didžiausiuose Lietuvos miestuose. Pasitikėkite savo būsimos nuotakos ar jaunikio skoniu ir padedami profesionalios konsultantės išsirinkite išsvajotus ir pačius tobuliausius žiedus, svarbiausiai jūsų gyvenimo dienai.