Viskas apie rankų puošmeną – žiedus

Internetinė enciklopedija Vikipedija teigia, jog žiedas – tai apskritimo formos papuošalas, kuris nešiojamas ant rankos pirštų. Su tuo ginčytis išties sunku. O dėl papuošalo formos dabartinė papuošalų mada gali ir pasiginčyti. Nors vidinė žiedo pusė, tam, kad užmauti ant piršto, yra apskritimo formos, tačiau išorinė pusė gali būti ir keturkampė, ovalo formos, su įvairiomis asimetriškomis detalėmis it kt.

Žiedas, skirtingai nei daugelis kitų papuošalų, gali atlikti ne tik puošybos, bet ir simbolinę funkciją. Ryškiausias pavyzdys – vestuviniai ar sužadėtuvių žiedai. Jie parodo tam tikrą jį nešiojančio žmogaus statusą. Simbolinių žiedų esti įvairių. Tai gali būti pergales įvairiose srityse simbolizuojantys žiedai, rankos papuošalai nešiojami konkrečiam žmogui atminti, priklausymą vienokiai ar kitokiai religijos bendruomenei rodantis žiedas, popiežiaus, konkrečios šalies karalių žiedai ir kt.

Šiomis dienomis dažniausia nešiojamų žiedų paskirtis – noras pasipuošti (na, su jais konkuruoti gali nebent vestuviniai žiedai). Žiedų pasaulyje, kaip ir visur, kas susiję su žmogaus įvaizdžiu, vyrauja įvairios taisyklės ir mados.

Vienu metu populiaresni tampa masyvūs, itin platūs žiedai. Po poros metų, žiūrėk, jau karaliauja plonučiai, vos plika akimi įžiūrimi žiedeliai. Tą patį galima pasakyti ir apie jų puošybos elementus. Plačias, blizgančias, vos ne pusę piršto uždengiančias žiedo “akis“ po kažkiek laiko pakeičia mažyčiai, nepretenzingų spalvų akmenukai. Šiuos dalykus lemia konkrečiu laikmečiu vyraujanti mada.
Tam, kokius žiedus dera nešioti vienokioje ar kitokioje aplinkoje, mada turi mažai įtakos. Čia didesnę įtaką turi aprangos protokolas ir nerašytos papuošalų dėvėjimo taisyklės. Nenorėdami prašauti pro šalį, visuomet galite pasirinkti universalų variantą. Neiššaukiančio ar tiesiog minimalistinio stiliaus žiedas su maža tauraus metalo ar mineralo akmens „akute“ tiks dėvėti visur: darbe, tarptautinėje konferencijoje, svarbiame susitikime, vakarėlyje ir netgi paplūdimyje.

Norėdami daugiau sužinoti apie tokius žiedus, apsilankykite https://minimaltouch.lt/ziedai.