Maisto papildų istorija

Kiekvienas intensyviai sportuojantis žmogus ar besirūpinantis savo mityba ne kartą yra girdėjęs apie maisto papildus. Ne vienas yra sulaukęs pasiūlymo jų įsigyti su tikslu, kad papildai padėtų greičiau augti raumenimis, kad žmogus greičiau sulieknėtų, geriau užmigtų, padėtų greičiau sugyti sąnariai ar dėl dar kokių priežasčių. Iš esmės jie tikras pagalbininkas kiekvienam, tačiau reikia turėti omenyje, kad papildų vartojimas priklauso nuo to, kokių maistinių medžiagų jums trūksta ir kokia jūsų fizinė veikla.

Maisto papildai ir jų istorija

Ar žinojote, kad maisto papildai irgi turi savo istoriją? Kaip ir kiekvienas geras dalykas, taip ir jie atsirado ne iš niekur. Sakoma, kad maisto papildai ankščiau buvo gaminami labai natūralūs, o pirmieji tokia gamyba pradėjo užsiimti kinai maždaug prieš 5 tūkst. metų. Kam jiems to reikėjo? Kadangi kinai daug dirbo, statė, todėl jiems trūkdavo jėgų, todėl maisto papildai ir buvo gaminami tam, kad įgauti daugiau jėgų ir padidintų darbingumą. Po kinų, maždaug prieš 4 tūkst. metų, maisto papildus pradėjo gaminti egiptiečiai ir babiloniečiai, jie tai darė dėl tokių pačių priežasčių kaip ir kinai, tačiau papildai jų kultūroje dar buvo naudojami ritualiniais tikslais.

Antikinė Graikija yra kita stotelė, kurią vertą paminėti. Teigiama, kad būtent graikai buvo pirmieji ar vieni pirmųjų, kurie maisto papildus pradėjo vartoti tam, kad būtų stipresni ir nugalėtų savo konkurentus kovodami varžybose.

Bėgant metams maisto papildai tai nueidavo į antraeilį vaidmenį sporte, tai vėl sugrįždavo, o 1960 metus juos dažniausiai vartodavo kultūristai ir jėgos sportų šakos atletai. Maisto sporto papildų sportininkams rinka vis augo, o dabar galima teigti, kad yra jų klestėjimo viršūnė.

Kaip ir buvo minėta pradžioje, šiais laikais maisto papildai yra vartojami dėl panašių priežasčių kaip ir ankščiau (na, tikriausiai, išskyrus ritualines), todėl per tiek tūkstančių metų niekas iš esmės ir labai nepasikeitė, tik pasikeitė maisto papildų sudėtis, kiti gamybos ypatumai. Jeigu maisto papildų istorija jus sugundė, įtikino, o jūs esate sportuojantis žmogus, siekiantis tam tikrų tikslų ar tiesiog norintis padailinti kūno linijas, pasistiprinti, tai apie jums reikiamus maisto papildus galite skaityti čia: https://apolonopapildai.lt/