Dantų implantų istorija

Dantys – yra labai svarbi mūsų įvaizdžio dalis. Šypsena – tarsi prekinis ženklas, o be dantų gražios šypsenos nebus. Visgi, šiais laikais egzistuoja dantų implantai, kurie padeda žmonėms susigrąžinti gražią šypseną ir pasitikėjimą savimi. Kaip kiekvienas žmogus turi savo istoriją, taip ir kiekvienas išradimas turi savo ištakas. Ne išimtis yra ir dantų implantai. Taigi, kaip atsirado ši žmonijai be galo pasitarnavusi paslauga?

Manoma, kad pirmoji dantų implantacija įvyko prieš maždaug 2000 metų, senovės Egipte. Archeologai pateikė rezultatus, kad 600 m. pr. Kr. implantus galėjo naudoti ir majų bei inkų civilizacijos. Teigiama, jog jie buvo gaminami iš akmens.

Viduramžių epochoje pacientams būdavo įstatomi kitų žmonių dantys. Dažniausiai mirusiųjų. Šiuolaikinei dantų implantacijai – apie 200 metų. Eiga paprasta: ištraukiamas dantis, o jo vietoje į alveolę įstatytas iš aukso pagamintas implantas.

Visgi, didžiausias lūžus dantų implantacijos istorijoje įvyko 1952 metais. Švedų chirurgas Peras Ingvaras Branemarkas pateikė rezultatus, kad žmogaus organizmas atmeta daugelį implantacijai naudojamų medžiagų, išskyrus titaną. Tačiau kiti odontologai netikėjo švedu ir vadino jį pamišusiu. Tačiau titano dantų implanto išradėjas nepasidavė. Po trylikos metų mėginimų 1965 metais I. P. Branemarkas visgi atliko operaciją tautiečiui Larssonui. Pastarajam dantų implantai tarnavo visą likusį gyvenimą – net 40 metų.

Taigi, I. P. Branemarko dėka medicina buvo pakelta į naują, kur kas aukštesnį lygį, o dantų implantacija iki šių dienų išliko pačiu patikimiausiu ir pažangiausiu prarastų dantų atstatymo metodu. Šiuolaikinės odontologijos gydymo įstaigos dažnu atveju renkasi būtent Straumann gamintojo implantus, dėl jų kokybės ir kainos santykio. Straumann implantus pritaikyti Jūsų dantų gydymui ir daugiau apie juos sužinoti galite pasikonsultavę su Pilėnė klinikos odontologais.