Estetinis plombavimas, pirmasis dantų šepetėlis ir kitos stomatologijos įdomybės

Apsilankymas stomatologo kabinete ne vienam kelią šiurpą: įvairių vaistų kvapai, dantų gręžimo garsai, pilna burna vatos, kai kuriais atvejais – skausmas. Šių nemalonių patirčių stengiamasi vengti, kartais dar labiau pakenkiant savo dantų būklei. Stomatologo kėdės vengimas, neretai priveda iki didelio diskomforto, neiškenčiamo dantų skausmo, infekcijų ir kitų sveikatos problemų. Dėl šių priežasčių rekomenduojame profilaktiškai lankytis pas stomatologą, kad pastebėjus problemą, būtų galima ją spręsti iškart ir efektyviai. Juk vizito pas stomatologą metu tikrai nenorėtumėte išgirsti „Jūsų dantyse yra penkios skylės. Plombuosime visas“. Streso pliūpsnis garantuotas, skausmas, ko gero taip pat. Nors šiuolaikinis estetinis plombavimas yra gana greita, efektyvi ir skausmo nekelianti procedūra, pacientai vis tiek jos vengia.

Estetinis-plombavimas

Stomatologo kėdė tikrai nėra tokia pavojinga ir baisi, jei netikite, siūlome skaityti toliau, ypač, jei ruošiatės vizitui pas odontologą. Garantuojame, sužinosite įdomių ir kiek juokingų faktų apie dantis bei jų priežiūrą, todėl į kabinetą įžengsite ne tokie išsigandę, o galbūt bent jau džiaugsitės, kad dantų priežiūra šiais laikais paprastesnė ir vis tik malonesnė. Taip taip, anksčiau sugedusį dantį raudavo lauk, o šiandien, galite užsukti pas stomatologą, kuris atliks estetinio plombavimo procedūrą. Tai kaip buvo anksčiau? Dantų higiena (daugiau ar mažiau) žmonės rūpinosi jau nuo senų senovės. Kasinėjimai rodo, kad jau Senovės Graikijoje žmonės ieškojo būdų, kuriuos naudojant būtų galima ištiesinti dantis. Šiam tikslui jie naudojo gyvūnų žarnas. Dantys apjuosti gyvulių žarnomis, ar, pavyzdžiui, estetinis plombavimas, kurio metu odontologas rūpinasi ir higiena, ir Jūsų paties gerove? Taip ir manėme, kad pasirinksite antrąjį variantą.
Seniausia dantų pasta buvo sukurta Egipto gyventojų. Jie naudojo žiupsnelį akmens druskos, sutrintus mėtų lapelius, žiupsnį sutrintų vilkdalgio žiedų ir šiek tiek pipirų. Viską sumaišydavo su seilėmis ir pirštais įtrindavo į dantis.

O kaip manote, kokias priemones žmonės naudojo, kol dar nebuvo išrastas dantų šepetukas?  Pasirodo prieš tai jie naudojo pirštus arba įvairiausias medžių šakeles. Tai truko gana ilgai, nes pirmasis dantų šepetėlis buvo išrastas tik 1489 m.

estetinis plombavimas
Iš ko buvo sudarytas pirmasis dantų šepetėlis? Iš lazdelės ir šerno šerių. Šiam tikslui šerno šeriai buvo naudojami iki pat 1938 metų. Visą tą laikotarpį žmonės dažnai skųsdavosi dantų problemomis, nes šerno šeriai tikrai nebuvo geriausia priemonė burnos higienai palaikyti, tad skylės, infekcijos ir visos kitos burnos problemos buvo gana dažnas reiškinys. Tad galima daryti prielaidą, jog pasirinkus kokybišką šiuolaikinį dantų šepetėlį galima išvengti nemažai dantų problemų, o galbūt net išvengti tokių procedūrų kaip estetinis plombavimas?

Ar žinote, kiek kainuoja pats brangiausias dantų šepetėlis pasaulyje? Ne, jis ne auksinis ir deimantinis. Pats brangiausias dantų šepetėlis yra pagamintas iš titano ir kainuoja 4800 doelerių.

plombavimas

O ar žinojote, kad Jungtinėse Amerikos Valstijose, Providenso mieste sklando labai įdomus, kad Providense galioja arba galiojo įstatymas, draudžiantis vienu metu tam pačiam žmogui parduoti ir dantų šepetėlį, ir dantų pastą. Tiesa, buvo drąsuolių, panorusių šį įstatymą pažeisti, tačiau nė vienam nekilo problemų apsiperkant. Iš kur kilo toks mitas? Nežinia.
Taigi kaip matote, anksčiau rūpintis dantimis buvo daug sudėtingiau. Šiais laikais turime unikalią galimybę būti sveiki. Tad rūpinkitės savo dantimis, plaukite juos kas dieną, valykite tarpdančius siūlu, reikalui esant, kreipkitės į odontologą, kuris atliks burnos higienos, estetinio plombavimo, dantų balinimo ir kitas, pageidaujamas procedūras.