Kas yra ir kaip vartojami baltymų kokteiliai?

Aktyviai sportuojantiems dažniausiai būtini baltymų kokteiliai, kurie padeda ne tik padidinti masę, tačiau taip pat ir geriau jaustis, mažinti riebalus, galiausiai, didinti ištvermę. Paprasčiausiai suvartoti didelius kiekius baltymų tik su maistu yra labai sunku, kadangi reiktų valgyti visą dieną, taip pat – dažniausiai tuos pačius patiekalus, kurie jau seniai pabodę. Ne veltui atsiradę baltymų kokteiliai tapo dėmesio verta alternatyva, kuria susidomi ne tik sportininkai, tačiau ir aktyviau gyvenantys.

Koks baltymų kokteilis yra geriausias?

Šiuo metu rinkoje siūlomi baltyminiai kokteiliai yra labai įvairūs, tad kiekvienas gali rasti tai, kas ne tik patenkina poreikius kiekio prasme, tačiau ir skonio. Perkami tikrai ne tik standartiniai milteliai, kurie yra be jokio skonio, tačiau ir braškiniai, šokoladiniai bei kitokie, kurie tikrai labai skanūs, tad jų vartojimas tampa malonumu.

Geriausias pasirinkimas yra išrūgų kokteiliai, kadangi juose baltymo kiekis yra didžiausias, tad ir pasiekiami rezultatai – efektyviausiai.

Kiek baltymų man reikia?

Nors visi, kurie pradeda sportuoti žino, kad baltymų kiekis mityboje turi būti didesnis, tačiau dažniausiai nesuvokia – kiek didesnis. Žinoma, geriausia tartis su savo treneriu, kuris padeda tiksliai nusakyti ne tik kiekius, tačiau ir pataria dėl tinkamiausio baltymų kokteilio pasirinkimo.

Geriausia baltymus vartoti kiekvieną dieną, tad reikalingas nuolatinis cikliškumo palaikomas. Dažniausiai rekomenduojama dozė yra 2 gramai baltymų – 1 kilogramui raumenų (per dieną). Skaičiuojant galima pamatyti, kad 80 kg žmogus turėtų suvartoti iki 160 g baltymų per dieną, kad raumenys būtų vystomi.

Baltymų vartojimas su maistu

Nors baltyminiai kokteiliai šiuo metu yra labai mėgstami dėl skanus skonio, tačiau tie, kurie sportuoja profesionaliai – dažniausiai renkasi miltelius, kadangi su jais gaunamas ir didesnis baltymų kiekis. Tuomet juos geriausia maišyti su baltyminio pavidalo maistu (pavyzdžiui graikišku jogurtu), kad būtų gaunami dar didesni kiekiai ir tuo pačiu žmogaus geriau jaustųsi.

Tinkama mityba sportuojančiam be papildų, deja, mažai veiksminga.