Kodėl atsiranda mėlynės?

Kaip žinia, gera savijauta yra visų mūsų siekis. Visgi, yra dalykų, kurie byloja ne apie tokią jau ir gerą savijautą. Vienas jų yra mėlynės. Žinoma, jos gali atsirasti ir dėl traumų, pavyzdžiui, pargriuvus ar atsitrenkus į kietą paviršių. Tačiau taip pat nereikia pamiršti, kad atsiradusios mėlynės taip pat gali byloti ir apie ne tokią jau ir gerą savijautą ar organizmo būseną. Tad, pats metas apžvelgti ir kitas priežastis, kodėl atsiranda mėlynės.

Trombocitų anomalijos

Trombocitų anomalijos yra viena iš priežasčių kodėl atsiranda mėlynės. Na, o, siekiant suprasti, kodėl kyla trombocitų anomalijos, svarbus pasakyti, kad jos gali kilti dėl tam tikrų vaistų vartojimo.

Įtakos turi net česnakas

Įdomu tai, kad netgi kai kurių produktų vartojimas gali paskatinti mėlynių atsiradimą. Pastebėta, kad česnako vartojimas kai kuriems žmonėms tampa mėlynių atsiradimo priežastimi.

Gali atsirasti ir todėl, kad sutrinka krešėjimas

Dar viena mėlynių atsiradimo priežastis yra sutrikęs krešėjimas. Na, o jis sutrikti gali todėl, kad trūksta vitamino K arba todėl, kad kamuoja kepenų ligos.

Antsvorio turinčios moterys dažniau susiduria su mėlynėmis

Svarbu akcentuoti ir tai, kad sąsaja tarp lyties, svorio bei mėlynių, irgi pastebima. Taigi, statistika rodo, kad antsvorio turinčios moterys kur kas dažniau susiduria su mėlynėmis.

Taigi, kaip matyti, mėlynės gali atsirasti dėl įvairių priežasčių. Jeigu mėlynė atsirado todėl, kad jūs patyrėte traumą, tokiu atveju, pernelyg išsigąsti nereikėtų, mėlynė pati išnyks per kelias savaites, be to, galima naudoti tepalą nuo sumušimų. Tačiau, jei pastebite ant savo kūno ne vieną mėlynę ir žinote, kad jos atsirado tikrai ne dėl traumų, tai vertėtų apsilankyti pas hematologą.