Mitai ir faktai apie 5G

Daugelis sutiks, jog neribotas internetas praverčia ir namuose, ir darbe. O technologijos nestovi vietoje. Vis dažniau linksniuojamas 5G ryšys apipintas mitais, apie jį daug diskutuojama, vieni jį liaupsina, o kiti vardija trūkumas bei pavojus. Tad kaip yra iš tiesų: 5G dėsime pliusą ar minusą?

Kas yra 5G?

5G – pažangi penktos kartos bevielio ryšio technologija, suteiksianti galimybę net itin didelius duomenų srautus perduoti labai operatyviai ir paprastai. Gal ir sunku patikėti, tačiau šio ryšio sparta gali net iki 100 kartų viršyti 4G tinkle esantį greitį. Visgi nenuostabu ir tai, jog 5G ryšys sulaukia daug abejonių, diskusijų ir nerimo dėl jo poveikio sveikatai. Natūralu, bijome to, apie ką turime mažai žinių. Būtent dėl nežinojimo atsiranda neteisingų prielaidų bei mitų. Kokie jie?

Populiariausi mitai apie 5G

Kenksmingas sveikatai. Šiam mitui neabejotinai atitenka lyderio titulas. Neretai teigiama, kad šis ryšys gali susargdinti, jog jis sukelia tam tikras ligas ar net yra būtent tuo tikslu ir kuriamas. Tačiau šiame kontekste reikėtų remtis mokslu, o įvairūs atliekami tyrimai patvirtina, jog 5G sveikatai neigiamo poveikio neturi ir naudotojams dėl to nerimauti visiškai nėra pagrindo.
Sukelia vėžį. Konkretesnis su poveikiu sveikatai susiję mitas tas, jog 5G ryšys sukelia vėžį. Tačiau taip teigia tie, kurie nežino, jog elektromagnetinis spektras gali būti skiriamas į dviejų tipų spinduliuotės rūšis: jonizuojančią ir nejonizuojančią. Pirmoji yra pavojinga sveikatai, o antroji – ne. 5G ryšio technologija naudoja būtent nejonizuojančią spinduliuotę, tad vėžio atsiradimui neturi jokios įtakos.
Žalingas aplinkai. Palyginti su ankstesnių kartų mobiliojo ryšio tinklais, tai 5G tikrai laimi energijos taupymo kovoje. Tad aplinkai jis nėra žalingas. O ir šios technologijos diegimui stočių vietos parenkamos taip, kad nebūtų daromas poveikis aplinkai.
Koronaviruso plitimas. Yra nemažai siejančių koronaviruso atsiradimą su 5G ryšiu. Tačiau mokslininkai itin aktyvai ir labai lengvai tokias pozicijas paneigia, kadangi jos neturi jokio mokslinio pagrindo. Tačiau tokio mito atsiradimą galėjo sąlygoti tai, kad tiek COVID 19, tiek 5G atsirado panašiu metu.