Mitai, kuriais apipintas šunų maistas

Šunų maistas yra apipintas pačiais įvairiausiais mitais: gana dažnai manoma, kad kokybiško pašaro kaina gali būti pernelyg aukšta, laikomasi nuostatos, kad šunį vertėtų šerti vos vieną kartą per dieną, arba sąmoningai vengiama pašaro sudėtyje esančios vištienos, nors ir nėra žinoma, ar šuo yra jai alergiškas. Skubame paneigti šiuos mitus. 

Kokybiškas maistas šunims yra labai brangus

Mitas. Kokybiško pašaro dienos norma yra gerokai mažesnė, nes toks pašaras yra kur kas maistingesnis. Jei dvejojate, ar šerti tam tikru maistu nebus per brangu, galite paskaičiuoti, kiek pašaro reikės per dieną, ir galbūt tai padės priimti tam tikrą sprendimą. Platų įvairių rūšių šunims skirto maisto pasirinkimą galite rasti čia: https://evet.lt/category/maistas-sunims

Šunį reikia šerti vieną kartą per dieną

Mitas. Jei didelių veislių šunys bus šeriami vieną kartą per dieną, ypatingai svarbu po valgio riboti šuns fizinį aktyvumą, nes tai gali lemti skrandžio apsisukimą. Suaugusius šunis geriausia šerti du kartus per dieną – ryte ir vakare. 

Reikėtų vengti pašaro sudėtyje esančios vištienos

Mitas. Nors vištiena yra vienas dažniausių alergenų, tačiau nereikėtų daryti skubotų išvadų. Dažnais atvejais alergiją sukelia ne pati vištiena, bet antibiotikų likučiai, kurie į pašarą patenka gamybos procese. Įdomu tai, kad ekologiška vištiena alergiją kelia kur kas rečiau, be to, nereikėtų pamiršti, kad grūdai ar kitos pašaro sudėtinės dalys taip pat gali kelti alergiją.