Kaip skirtingos spalvos gali pakeisti jūsų miegą?

Miegas yra vis dar viena mažiausiai tyrinėjamų žmogaus gyvenimo sričių. Tiksliau – tyrimų yra nemažai, tačiau jų rezultatai labai nekonkretūs, kadangi sunku pamatyti, kokią įtaką žmogui daro miegas ir tuo pačiu kaip aplinka veikia žmogaus miego kokybę.

Šiuo metu labai daug diskutuojama apie spalvas ir kokią įtaką jos daro žmogui. Tiek apie sienų spalvas ir net tokias smulkmenas kaip kad paklodė, kuri yra tam tikro atspalvio.

Jeigu norite rasti gerą patalynę – siūlome apsilankyti nostra.lt prekybos vietoje. Čia rasite ir patalynę, ir paklodes, užvalkalus, lovatieses ir visa kita, ko reikia stilingam kambariui ir geram miegui.

O kokios spalvos tekstilę rinktis?

Raudonos spalvos patalynė dažniausiai nėra blogas pasirinkimas, kadangi miegodami pataluose mes juos mažai matome. Tačiau raudonos sienos ir kitos interjero detalės gali aktyvinti, tad dažniausiai nerekomenduojamos miegamojo kambaryje. Priešingai veikia žalia spalva, kur labai dažnai vadinama raminančia. Būtent žalios atspalviai labai rekomenduojami ir tokiu atveju, kai galvojate, kokios spalvos dominuos miegamojo internete, ir tokiu atveju, kai ieškote jums pačios gražiausios patalynės. Žinoma, miegamojo erdvėje geriausia nesirinkti labai ryškios žalios, juolab, salotinės. Žalia gali turėti labai daug įvairiausių atspalvių, kurie prasideda šviesesniais, blankesniais ir juda link kur kas tamsesnių. Panašiai veikia ir mėlyna spalva, kuri irgi ramina. Ne veltui yra gaminama daug mėlynos spalvos patalynės. Kai kuriems mėlyna siejasi su debesimis. Posakius, kad miegama kaip ant debesų – dažnai paverčiamas realybe. Šiuo atveju pasirenkama mėlyna, žydra patalynė, paklodės, tuo pačiu ir kuriamas tokios spalvos kambario interjeras, kuris veikia raminančiai. Taip pat prie raminančių galima prikirsti ir baltą bei daugelį kitų pastelinių atspalvių. Lygiai taip ir raudonos, taip pat ir oranžinės pasirinkimas nėra pats geriausias, kadangi šios spalvos suteikia energijos, aktyvina, dažniausiai trukdo ramiai miegoti.

Tiesa, šios taisyklės nėra universalios, tad tai, kas tinka vienam – gali netikti kitam. Geriausias būdas įsitikinti, kad labiausiai tinka Jums – paprasčiausiai išbandyti kuo daugiau skirtingų variantų.