Kaip suteikti automobiliui daugiau jaukumo?

Automobilis šiandien yra tapęs daugelio mūsų ištikimiausiu bičiuliu bei pagalbininku, gerokai palengvinančiu užduotis, su kuriomis susiduriame kasdieniniame gyvenime. Faktas, jog žmogui darbo reikalais kasdien tenka įveikti šimtą ir daugiau kilometrų ir, kaip superherojui, dar kažkokiu būdu  „ištransportuoti“ savo vaikus po įvairias ugdymo įstaigas, nebestebina. Prie galimybės tai padaryti didžia dalimi prisideda ir automobilis. Taigi, transporto priemonėje kasdien praleidžiame iš tiesų nemažai laiko. Tad ir noras, jog automobilis būtų ne tik skardinė dėžutė su keturiais ratais, tačiau jauki vieta, kurioje laikas bėgtų maloniai, visiškai suprantamas. Pabandysime patarti, kaip galima savo automobiliui suteikti daugiau jaukumo.

Kaip kvepia jaukumas automobilio salone?

Gali atrodyti, jog kvapas mus įtakoja tik „patinka – nepatinka“ principu. Tačiau iš tiesų aromato galia yra kur kas didesnė. Nepriimtinas kvapas gali sukelti galvos skausmą, svaigimą, pykinimą ar tiesiog erzinti ir sukelti kitas negatyvias emocijas. Tuo tarpu malonūs (tiesa, kvapas, kaip žinia, neturi „draugų“: tai – skonio reikalas) aromatai nuteikia pozityviai, pakelia nuotaiką, kelia darbingumą, skatina norą bendrauti ir panašiai. Tad neveltu automobilio kvapukai ir yra pirma detalė, kuri, kalbant apie jaukumą automobilyje, ateina į galvą.

Automobilio kvapas – tiek stilinga interjero detalė, puošianti automobilio saloną, tiek ir, pasinaudojus aromato galia, galimybė sukurti ore tvyrančią jaukumo atmosferą. Abu faktoriai – išvaizda bei kvapas – visiškai „atriša rankas“ kalbant apie kvapuko pasirinkimą: belieka nuspręsti, kas man yra gražu bei koks aromatas „limpa“! Tonizuojantis, skatinantis bendrauti, veikti, rafinuotas, kvepiantis gaiva, švara, o gal – prabangus? Nors kvapas, savaime suprantama, kiekvieną veikia skirtingai, tačiau tam tikri bendri niuansai, priklausomai nuo sudedamųjų dalių, taip pat yra aktualūs.

Jei jūs esate tas žmogus, kuris itin didelę dėmesį skiria detalėms, užuot sukus galvą, kuris kvapas yra pats pačiausias, galite įsigyti ir visą kvapukų rinkinį. Juk, sutikite,  skirtingos situacijos automobilyje tarytum reikalauja skirtingų kvapų. Vienas kvapas gali būti subalansuotas romantiškai kelionei su antrąja puse, kitas – vizitui svarbiais darbo reikalais ar verslo partnerių pavežėjimui ar veikti tarsi energijos užtaisas ilgoje, natūralu, varginančioje kelionėje.

Išsirinkote patinkantį automobilio kvapą, tačiau iki jaukumo kažko dar trūksta? Pabandykite tam tikras detales, įeinančias į automobilio komplektaciją, pavyzdžiui, kilimėlius, sėdynių apmušalus ar vairo užvalkalus pakeisti į kitus, atitinkančius jūsų estetikos suvokimą. Automobilių aksesuarų rinka stebina asortimento įvairove, tad, pavyzdžiui, pagal individualų skonį galite rinktis ir telefono ar puodelio laikiklį bei kitus priedus.

Svarbiausia – neperlenkti lazdos

Puošiant savo automobilio saloną ir kuriant šio interjerą, svarbu prisiminti, jog automobilis – transporto priemonė, dalyvaujanti eisme bei tiesiogiai susijusi su jūsų bei kitų asmenų saugumu. Taip, jaukumas, kalbant apie visapusišką komfortą, yra svarbu, tačiau neabejotinai svarbiausiu veiksniu turėtų išlikti saugumas. Jei, pavyzdžiui, ant vidurinio veidrodėlio prisikabinsite itin masyvų pakabuką ar net keletą jų, gali suprastėti kelio matomumas. Išeitis – kompaktiško dydžio, stilingi automobilio kvapukai. Rožiniai automobilio sėdynių apmušalai ar kitos itin išskirtinės detalės gali patraukti ir greta važiuojančių automobilių vairuotojų dėmesį, o tai padidina eismo įvykių tikimybę. Akivaizdu, jog būdų, kaip paversti automobilį jaukesniu, tikrai yra, tačiau, dėl savo ir kitų saugumo, derėtų nepersistengti.