Romantiškas oro paštas

Prieš kelis šimtus metų pašto karveliai atliko milžinišką funkciją. Visame pasaulyje ypatingais šios paukščių rūšies sugebėjimais naudojosi valstybinės institucijos, didikai ar pavieniai asmenys. Bėgant amžiams, pašto karvelius tyrę gamtininkai nustatė, jog jų prigimtiniai instinktai veikia kaip savotiškas kompasas, kuris jiems niekada neleidžia suklysti ir pasiklysti keliaujant dangaus keliais. Nors itin koordinuotais pašto karveliais siųstos pašto siuntos pasiekdavo žmones ne taip jau ir greitai, visgi, toks originalus būdas neišnyko. Šiandien taip pat praktikuojamas šis romantiškas būdas, tiesa jau tik nedaugelio.

Didžiojoje Britanijoje prieš pora metų pašto karveliai buvo prisiminti iš naujo, kai skaudi vieno žmogaus patirtis su šalies paštu neprivertė ieškoti alternatyvių būdų. Vienas verslininkas, 29 Nedas Corbettas Winderis, nutaręs pasinaudoti Anglijos Karališkojo britų pašto paslaugomis, tiesiog pakraupo išvydęs, kokios kainos vyrauja jų kainyne. Milžiniški net ir įprastos pašto siuntos antkainiai galiausiai padarė įtaką šiam žmogui ir jis savo siuntinį patikėjo kitiems. Daugelis nusistebėjo, jog tai buvo ne kokia nors siuntų kompanija ar pavieniai kurjeriai. Gana egzotiškas, bet labai romantinis jo pašto siuntos būdas buvo balandžiai. Šitoks gyvasis personalas nereikšdavo jokių pretenzijų, neturėjo protu nesuvokiamų kainų už paslaugas, o siuntinius pristatydavo iš tiesų gana greitai.

Tai ką gi padarė šis vyriškis? Jis įsteigė įmonę, kurioje įdarbino… pašto karvelius. Žinoma, paukščių gabenamos siuntos yra nedidelių gabaritų ir svorio, kadangi normalu, jog pats sąlyginai nedidelis gyvūnas negali skraidinti didelių pašto siuntų. Tačiau mieli laiškeliai, pakvietimai, bilietai, nedidelės saldainių dėžutės ar maži žiedeliai gali būti visiškai be vargo pristatyti artimiems žmonėms.

N. Corbettas Winderis pašto karveliui po kaklu užriša nedidelį maišelį, į jį įdeda siuntinį ir pašto karvelį paleidžia skristi. Šie paukščiai išmokyti nesiblaškyti ir pasiekti specialias stotis, kur klientai ir gali atsiimti savo siuntas.

Nors pašto siuntos, gabenamos pašto karvelių pagalba, nėra visiškai tobulas ir greitas būdas pristatyti kokį nors daiktą, visgi tai tapo ypač originalia atrakcija visoje Anglijoje.