Rašalinių spausdintuvų istorija

Tikriausiai niekas nepaneigtų fakto, kad žmonės yra labai kūrybingi ir smalsūs, todėl juos domina kiekvieno dalyko atsiradimo isotirja. Vieni domisi madomis, kiti maistu, o dar kiti technologijomis. Šiuolaikinės technologijos sparčiai vystosi ir kuriasi, jų atsiranda kiekvienais metais vis naujesnių ir įdomesnių. Tačiau, ar kada nors pagalvojote kaip ir kas išrado spausdintuvus, kokia jų istorija, pokyčiai iki šių laikų, kokius juos turime dabar. Šiame straipsnyje norėtume aptarti būtent rašalinių spausdintuvų istoriją, kurią, tikriausiai, žino nedaugelis.

Rašaliniai spausdintuvai: kas juos išrado?

Rašalinis spausdintuvas buvo sukurtas XX amžiuas viduryje, tiksliau tariant, pirmasis sukurtas 1950 metais, o 1970 metais rašaliniai printeriai jau galėjo atkurti skatmeninius vaizdus, kuriuos sukurdavo kompiuteris. Vienintelio išradėjo neįmanoma įvardyti, juos kūrė ir „Epson“, ir „HP“, ir „Canon“.

Kada buvo sukurti rašaliniai spausdintuvai?

Kaip ir buvo minėta prieš tai, pirmasis rašalinis spausdintuvas pasirodo apie 1950 metus, tačiau į rinką jie buvo paleisti gerokai vėliau, pačioje XX amžiaus pabaigoje. Taigi, galima teigti, kad jie buvo kuriami ir tobulinami apie 20 metų. Atsiradus pirmajam tokio tipo spausdintuvui, kūrėjai pamatė šios technologijos potencialą, todėl ėmėsi tolimesnių dabrų ir juos nuolatos tobulino. Sukurti įperkamą rašalinį spausdintuvą, kuris patikimai kurtų aukštos kokybės vaizdus, buvo tikras iššūkis, tačiau jį priėmę specialistai padarė daug gero mūsų visuomenei.

Techniniai iššūkiai

Didžiausius iššūkius kėlė techniniai dalykai. Specialistams buvo sunku suderinti rašalo srautą iš spausdinimo galvutės ant popieriaus. Tai būdavo sunku, kadangi galvutė nuolatos užsikimšdavo džiovintu rašalu. Visgi, ši problema buvo išspręsta ir XX amžiaus pabaigoje pasirodę pirmieji įrenginiai buvo skysti rašaliniai spausdintuvai.

Skirtingas rašalinių spausdintuvų stilius

Bekuriant rašalinius apsudintuvus, kietėsi ir jų stilius. Visi gamintojai siekė rinkai pateikti tokį rašalinį spausdintuvą, kuris būtų patogus, neužimtų daug vietos, o juo būtų galima lengvai naudotis. Kaip ir ankščiau, taip ir dabar rašaliniai spausdintuvai vienas nuo kito skiriasi ne tik dizainu, bet ir funkcijomis, kokybe ir net kaina. Pastaroji priklauso nuo daugelio aspektų, tačiau galima teigti, kad būtent rašaliniai spausdintuvai yra šiuo metu tikriausiai labiausiai įperkami ir vieni pigiausių rinkoje.