Vaikiškų drabužių tendencijos XX amžiuje

Dabar vaikiškų drabužių pasiūla išties didelė – dizaineriai šioje srityje tikrai nestokoja fantazijos ir siūlo tokius rūbus, kuriais mielai pasipuoštų ir suaugusieji. Vis dėl to, žvelgiant į vaikiškų drabužių tendencijas praėjusiuose amžiuose, nieko panašaus nepastebėsime. Ilgus metus nebuvo kreipiamas dėmesys į vaikų poreikius ir kuriami drabužiai labiau priminė tik šiek tiek mažesnio dydžio suaugusiųjų drabužius. Tik XX amžiuje pradėjo atsirasti daugiau vaikams pritaikytų rūbų, atsižvelgiant į jų fizines, fiziologines ir kitas reikmes.
Amžiaus pradžioje vaikų mada vis dar panašėjo į suaugusiųjų – vyravo berniukiški kostiumai su nėriniais ir stačiakampio formos suknelės mergaitėms. Populiarus tapo jūreiviškas stilius, po truputį rinkoje ėmė atsirasti ir trikotažiniai gaminiai.
Vėliau kuriant drabužius vaikams didžiausias dėmesys buvo skiriamas patogumui ir spalvų reikšmėms – kiekviena spalva simbolizuodavo tam tikrą sporto šaką. Viskas pasikeitė karo metais, kuomet buvo stengiamasi drabužiams išleisti kiek įmanoma mažiau pinigų. Vaikiški drabužiai buvo kur kas blyškesnių spalvų, naudojami pigesni gaminiai, o kartais tiesiog persiuvami prieškariu įsigyti suaugusiųjų rūbai.
XX a. viduryje drabužių dizaineriai pastebėjo, jog vaikiškų drabužių rinka dar nėra pilnai išplėtota ir visomis įmanomomis priemonėmis stengėsi sukurti tokius rūbus, kurie būtų kaip įmanoma patrauklesni tiek vaikams, tiek paaugliams. Įvairūs stiliai, raštai ar formos – kiekvienas stengėsi taip, kaip tik sugebėjo.
Priklausomai nuo vyraujančio stiliaus visuomenėje, keitėsi ir vaikiškų drabužių mados – XX amžiaus pabaigoje ypač išryškėjo gatvės stilius, kuomet buvo pradėta gaminti specialiai gatvei skirta avalynė, o rūbai padabinami šio stiliaus meno piešiniais.
Šiame amžiuje įvyko vaikiškų drabužių mados perversmas, po kurio parduotuvėse buvo galima rasti pačių įvairiausių stilių ir tipų drabužius ar aksesuarus vaikams – daugelis motyvų naudojami iki šių dienų, tačiau kaip tada, taip ir dabar, dizaineriai mėgsta eksperimentuoti ir ieško pačių netikėčiausių sprendimų.