Faktoringo, kaip finansavimo būdo, istorija

Faktoringas, kitaip vadinamas sąskaitų finansavimu, yra vienas populiariausių, o drauge ir paprasčiausių būdų, siekiant efektyviai valdyti įmonės pinigų srautus ir pinigus už prekes bei paslaugas gauti sparčiau. Faktoringo reikšmė ypač atsiskleidžia įmonėms, dirbančioms su itin dideliais užsakymais, o taip pat ir sparčiais tempais besiplėtojančioms ar tik pradėjusioms savo veiklą. Faktoringas tiesiogiai koreliuoja su pardavimais, t. y. kuo pardavimų daugiau, tuo ir finansuojamos sumos yra  didesnės.

Faktoringo istorija siekia daugiau kaip keturis tūkstančius metų! Tad tai nėra naujas finansavimo būdas ir šios priemonės nauda neabejojama, nes ji patikrinta per tūkstančius metų. Šaltinių teigimų, šia finansavimo priemone naudojosi dar senovės Mesopotamijos gyventojai. Senovės Romoje faktoringas buvo naudojamas, kuomet amatininkai ar žemdirbiai pirkdavo daiktus iš tolimų kraštų. Anuomet, turint omenyje transporto priemonių galimybes, judėjimas nebuvo itin spartus, negana to, ir nelengvas, todėl ir užsakymai atkeliaudavo negreitai, kartais reikėdavo prekių laukti ir kelis mėnesius. Tuomet būtent tai, ką dabar vadiname faktoringu, padėjo išvengti ilgo apmokėjimo laukimo bei dėl to mažėjančio darbo našumo ir pan. Per tūkstantmečius faktoringas populiarėjo ir šiandien pelnytai traktuojamas kaip vienas geriausių būdų ir naudojamas viso pasaulio mastu. Nors per daugelį metų faktoringo variacijos kito, priklausomai nuo tobulėjančių technologijų ir kintančio gyvenimo būdo bei verslo subtilumų, bet jo esmė ir nauda išliko ta pati. Tai sėkmingai taikoma ir šiandienos versle.

Šiandien naudodamiesi faktoringo paslaugomis galite visiškai nuo savo pečių nusimesti vėluojančių atsiskaitymų naštą. Pagal SME Finance, faktoringo paslauga leidžia nesirūpinti apie priminimus klientams dėl vėluojančių atsiskaitymų, nes tuo pasirūpina faktoringo paslaugas teikiantys specialistai, o jūs nepatiriate nesklandumų dėl laiku negautų pajamų.