Istorinės vietos (muziejai) Batumyje

Nors Batumi kurortas garsėja savo akmenuotu Juodosios jūros paplūdimiu ir įvairiapusiškiausiu botanikos sodu dėl auginamų skirtingų kultūrų, rudenį ir artėjant žiemos sezonui neverta nustoti dairytis lėktuvo bilietų į Batumį, nes bilietai kaip tik atpinga, o pats turistinis kurortas gali pasiūlyti ne vieną kultūrinį maršrutą. Žiemos čia pakankamai sausos, o jeigu iškrenta truputėlis sniego – jis tuojau pat ištirpsta. Vidutinė metinė temperatūra subtropinio klimato mieste siekia apie 14° C šilumos, kai tuo tarpu įpusėjus sausio mėnesiui vyrauja 7° C, taigi, tokią šiltą žiemą galima smagiai pakeliauti po muziejus, susipažinti su Adžarijos autonominės respublikos ir Gruzijos kultūra, žinoma, išskyrus pirmadienius, nes tomis dienomis muziejai nedirba.

Muziejai, kuriuos verta aplankyti:

1. Adžarijos valstybinis muziejus. Tai muziejus, kuris įkurtas dar 1908 metais, menantys archeologinius radinius ir Adžarijos istorinis vingius. Muzieju galima rasti prie sinagogos, jis atpažįstamas, nes yra ganėtinai didelis. Muziejaus plotas užima septyniašimtus šešis kvadratinius metrus, talpinamų eksponatų kiekis irgi nemažas. Galima pamatyti archeologinius radinius, kurių amžius siekia dvyliktą amžių, graviruotus ginklus, bronzos gaminio avinėlio figūrą, radinius iš Gonio kaip: Afrodidės ir Eroso gemas, ornamentuotus auksinius pakabukus su Helios vaizdais, įvairios tekstūros papuošalų ir sagių, kulto statulas, kurios pagamintos iš bronzos. Be Adžarijos etnografinių radinių galima pamatyti senovinius rankraščius ir liaudies dailės darbus. Taip pat eksponuojami Adžarijos augalai, žuvys, vabzdžiai, paukščių iškamšos, mineralus, fosilijas, suakmenėjusį medį, kurio amžius siekia dvidešimt penkis milijonus metų.
2. Batumio Archeologijos muziejus aktualus archeologijos mėgėjams, todėl jiems lėktuvų bilietai į Batumį tikrai pravers. Muziejuje, kuris pradėjo savo veiklą 1988 metais, eksponuojami radiniai iš akmens amžiaus, bronzos amžiaus kaip metalurginiai gaminiai, akmeniniai peiliai, taip pat galima išvysti daug antikos laikų išlaikytos keramikos dirbinių. Eksponuojama metalo ruda, kuri buvo rasta Batumyje ir aplink jį, užduoda mįslę apie galimai pradėta šioje teritorijoje pirmą kartą atsiradusią geležies išgavimo technologiją.
3. Brolių Nobelių Technologijos muziejus yra netoli centrinės geležinkelio stoties. Muziejaus patalpos yra ypatingos tuom, kad jose broliai Nobeliai turėjo savo naftos patalpas dvidešimto amžiaus pradžioje. Verta skristi į Batumį ir apsilankyti šiame muziejuje, nes ekspozicijos supažindina su devyniolikto ir dvidešimto amžiaus technologijomis ir išradimais. Brolių Nobelių technologijos įdiegtos pačiame Batumyje ir Batumio uoste, verta paminėti, kad pasitarnavo sukurta technika ir Brolių Nobelių, Mantaševo bei Rotšildo fabrikuose. Menamos fotografijos ir jos augimo ekspozicijos, spaustuvės, net arbatos auginimo tradicijos pavaizdavimas.

Gruzija – svetingų žmonių šalis, todėl po turiningų dienų, praleistų muziejuose ar kur kitur, galima pasiklausyti tikrų istorijų iš vietinių gyventojų, pavalgyti tradiciškai paruošto maisto. Pažįstant šiuometinę Batumio kultūrą, verta apsilankyti nors keliuose baruose arba klubuose, pasivaikščioti po ilgiausią pasaulyje bulvarą, kuriame taip pat gausu ekspozicinių skulptūrų, kavinių ir parduotuvių.