Kada atsirado pabėgimo kambariai?

 

Pabėgimo kambariai – plačiai žinoma paslauga visame pasaulyje. Kitaip jie dar vadinami galvosūkių kambariais arba escape room. Tai kambariai, iš kurių sprendžiant įvairaus tipo užduotis (logines ir ne tik) siekiama ištrūkti. Dažniausiai pabėgti iš šio tipo kambarių skiriama  maždaug valanda laiko – tiek trunka visas žaidimas. Pabėgimo kambariai yra dekoruoti labai įvairiai, vien tik Lietuvoje galima rasti keliasdešimt jų variacijų, kurios sukurtos per daugelį metų. Tad, kada atsirado pabėgimo kambariai, kaip jie atsirado ir ar labai yra populiarūs tarp pramogų?

Pabėgimo kambarių atsiradimas

Įdomu ar būtumėte pagalvoję, kad realybėje esantys pabėgimo kambariai atėjo iš kompiuterinių žaidimų. Taip, būtent ši idėja perkelti kompiuterinio žaidimo paremtus pabėgimo kambarius į realybę atsirado daugiau nei prieš penkiolika metų. Kompiuteriniai žaidimai, kaip ir realybėj esantys pabėgimo kambariai vadinosi ir vadinasi „Escape room“ arba „Escape game“. Kompiuterinių žaidimų principas irgi toks pats – spręsti įvairias logines užduotis, ieškoti paslėptų daiktų ir atrakinus pabėgimo kambarį iš jo ištrūkti – t. y. pereiti į kitą žaidimo lygį.

Pabėgimo kambariai Lietuvoje

Pabėgimo kambariai Lietuvoje atsirado šiek tiek vėliau nei pasaulyje, manoma, kad kažkur 2014 metais. Nuo 2014 metų prabėgo jau 6 metai, o pabėgimo kambarių skaičius Lietuvoje yra išties išaugęs. Bent po vieną galima rasti bene kiekviename Lietuvos mieste, o didžiuosiuose, pvz., Vilniuje ar Kaune net po keletą. Pasirinkimas yra tikrai nemenkas, tačiau ir susidomėjimas pabėgimo kambariais taip pat didelis.

Pabėgimo kambarių kaina

Kiekvienas pabėgimo kambarys kaina skiriasi nuo kitų kambarių. Jų kaina priklauso nuo to, koks pabėgimo kambarys yra, kokiam kiekiui žmonių skirtas (dažniausiai pabėgimo kambariai būna padaryti 4-6 asmenų grupei), taip pat nuo to, kur įsikūręs pabėgimo kambarys, jo kaina gali kisti priklausomai ir nuo valandų, kada planuojama apsilankyti pabėgimo kambaryje. Žinoma, pabėgimo kambario kainą nustato juos įrengiantys žmonės, todėl pasirinkę jums patikusį pabėgimo kambarį išsiaiškinkite kainą iš anksto. Visgi, dalinant ją ant kelių žmonių visa suma susidaro kur kas mažesnė, o ši pramoga tikrai to verta.