Namų apšildymo alternatyvos istorijos eigoje

Visais laikais žmonės namuose norėjo jaustis puikiai, džiaugtis tobulu mikroklimatu, kuris skirtas gerai savijautai bei galimybei išvengti ligų. Anksčiau buvo orientuojamasi į tai, kad namuose būtų tinkamas klimatas sveikatai, šiuo metu greta to nepamirštama, kad juose norisi jaustis patogiai. Taigi, keitėsi požiūris į namus, laiko tarpas, kurį juose praleidžiame, įranga, kuri padėjo apšildyti namus, tačiau išliko poreikis gyventi šiltai.

Ir jeigu šiuo metu atrodo, kad ketaus katilai yra svarbi gyvenimo dalis, tai anksčiau namų apšildymas susikuriant laužą buvo visiškai įprastas.

Taigi, pirmykščiai žmonės namus, tiksliau uolas, kuriose jie gyveno, apšildė atvira liepsna. Nors skamba gana pavojingai, tačiau nepamirškite, kad olos buvo gana erdvios ir jose nebuvo tiek daiktų, kiek daugelis turi savo namuose šiais laikais, tad ir užsidegimo tikimybė gana maža. Pirmieji židiniai bei į juos panašios namų apšildymo alternatyvos atsirado tik Viduramžiais. Tiesa, židiniais galėjo džiaugtis tik turtingieji. Sunkiau besiverčiantys žmonės dažniausiai uždegdavo akmenų įdubas, kurios buvo iškastos viduryje namų. Vėliau atsirado krosnys, tačiau čia jau kalbame apie XIX-XX amžių. Daugelis mūsų ne tik skaitė, tačiau ir iš močiučių yra girdėję, kokią svarbią funkciją namuose atlikdavo kokybiškos, iš molio drėbtos krosnys. Jos ne tik šildė namus, tačiau buvo skirtos ir maisto gaminimui, tad joms buvo skiriama daug dėmesio. Lygiai taip pat kaip pečiui, katilams skiriama nemažai dėmesio ir dabar. Nors ant jų maisto nebegaminame, tačiau kartais džioviname uogas arba apelsino riekes, kuriomis vėliau puošiamos šventinės eglutės.

pasted image 0 (19)

Tiesa kieto kuro katilai metų eigoje taip pat labai keitėsi. Šiuo metu rinkoje parduodami ketaus katilai yra ypač inovatyvūs. Veikia beveik be jokio žmogaus įsikišimo, pagal vyraujančią oro temperatūrą reguliuoja degimo intensyvumą, galiausiai, džiugina ir savisaugos funkcijomis, kurios padeda jaustis ramiu dėl namų apšildymo. Renkantis katilą bei montuojant įrangą svarbiausia nepamiršti kuo daugiau dėmesio skirti saugumui, laikytis visų reikalavimų. Galiausiai, visada tartis su vadybininkais, pardavėjais, kuri įvertinę Jūsų poreikius bei namus – patars, kurie ketaus katilai labiausiai tinka.